ZAPISY TRWAJĄ CAŁY ROK

 

Co nowego w K.S. Mistral

Taekwondo Polsih Open Cup 17.03.2018.jpgBardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy na zawodach Taekwondo Polish Open Cup, które odbyły się dnia 17.03.2018 w Dzierżoniowie. W zawodach wzięło udział 843 zawodników z całego kraju. Nasz klub reprezentowało 21 osób (15 zawodników i 6 członków ekipy). Zawodnicy klubu spisali się znakomicie zdobywając łącznie 19 medali w tym 7 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych. Jest to tym bardziej świetny wynik ponieważ wśród tylu startujących zawodników nasza zaledwie 15-osobowa ekipa zdobyła w klasyfikacji generalnej zawodów 5 miejsce !

Gratulacje dla wszystkich zawodników. Zdjęcia z zawodów można obejrzeć w galerii.

Szczegółowe wyniki naszych zawodników w rozwinięciu wiadomości...

Czytaj więcej »

Taekowondo Polish Open Cup 2018.jpgOsoby jadące z klubem na zawody Taekwondo Polish Open Cup do Dzierżoniowa dnia 17.03.2018r (sobota) prosimy aby zapoznały się z informacjami poniżej.

 • Zbiórka w Dąbrowie Górniczej na przystanku autobusowym w stronę Będzina pod Pałacem Kultury Zagłębia o godzinie 2:20. Wyjazd autokaru o godzinie 2:30.
 • Zbiórka w Wojkowicach na parkingu przy Urzędzie Miasta Wojkowice o godzinie 2:50. Wyjazd autokaru o godzinie 3:00.

WSZYSTKICH FORMALNOŚCI NALEŻY DOPEŁNIĆ PODCZAS TRENINGÓW (OPŁATY STARTOWE, LICENCJA, ZGODY NA UDZIAŁ W ZAWODACH) !!!

Osoby przyjeżdżające na zawody we własnym zakresie muszą stawić się na miejscu  najpóźniej o godzinie 7:00 !!!

Miejsce: Hala sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji Ul. Strumykowa 1 58-200 Dzierżoniów

Z racji godzin rozpoczęcia zawodów bardzo prosimy o punktualność !!! Zastrzegamy, że autokar na nikogo nie będzie czekał. Proszę nastawić dwa budziki ;)

Na zawody należy zabrać:

 • koszulkę klubową
 • książeczkę z ważnymi badaniami lekarskimi
 • dobok i pas
 • buty sportowe (halówki lub trampki)
 • sprzęt do walki: rękawice, ochraniacze stóp, ochraniacze piszczeli, ochraniacz głowy, ochraniacze krocza, ochraniacze piersi (kobiety), ochraniacz zębów
 • kilka kanapek i wodę mineralną (na miejscu też można kupić ciepły posiłek)

Rodzice, którzy będą chcieli wcześniej zabrać dzieci po zakończonych konkurencjach proszeni są aby koniecznie zgłosili ten fakt opiekunowi. W przypadku powrotu dziecka z inną osobą niż rodzic lub prawny opiekun musi być oświadczenie na piśmie rodzica lub prawnego opiekuna, iż wyrażają na to zgodę. Na oświadczeniu powinno się znajdować imię i nazwisko oraz numer dowodu osobistego osoby z którą dziecko miałoby wrócić.

Program zawodów 17.03.2018r (sobota):

 • 07:00-07:45 - przyjmowanie ekip, weryfikacja wzrostu oraz wagi zawodników
 • 08:00-08:20 - zebranie sędziów i trenerów 08.30-08:45 - oficjalne rozpoczęcie zawodów
 • 08:45-13:30 - przeprowadzenie poszczególnych konkurencji
 • 13:30-14:30 - przerwa obiadowa (jednocześnie na wszystkich matach)
 • 14:30-21:00 - przeprowadzenie poszczególnych konkurencji
 • 21:00-21:15 - wręczenie pucharów dla najlepszych zawodników oraz klubów 21:30 - zakończenie zawodów.

Planowany powrót autokaru to godziny wieczorne ok godz. 24:00

Czytaj więcej »

Kickboxing Kartuzy.jpgW dniach 9-11.03.2018r KS Mistral brał udział w Mistrzostwach Polski Kickboxingu juniorów i seniorów, które odbywały się w Kartuzach. W zawodach brało udział 339 zawodników z 71 klubów z całego kraju. Nasz klub reprezentowało dwóch zawodników: Roman Bushchak i Kacper Pietrak. Oboje startowali w tej samej kategorii junior -79kg. Był to pierwszy start naszych juniorów na zawodach kickboxingu tej rangi. Nie udało się wywalczyć medalu ale chłopaki pokazali się z dobrej strony. Kacper w pierwszej walce trafił na silniejszego fizycznie zawodnika co było widoczne od samego początku. Mimo tego w pierwszej rundzie świetnie punktował i unikał ciosów przeciwnika co dało mu prowadzenie po pierwszej rundzie. Początek drugiej rundy przebiegał podobnie i nic nie wskazywało, że coś się zmieni. Przeciwnik Kacpra śwaidomy tego, że przegrywa podkręcił tempo i zaczął wywierać większą presję. W tym momencie wyszedł u Kacpra brak doświadczenia bo zabrakło spokoju i konsekwencji. Kacper przegrał na punkty przez decyzję sędziów. Romek swoją pierwszą walke wygrał na punkty. Mimow szystko walka była bardzo wyrównana i do końca nie mogliśmy być pewni werdyktu sędziowskiego. W ćwierćfinale Romek trafił na bardzo dobrego zawodnika z wieloletnim doświaczeniem zdobytym na zawodach krajowych i międzynarodowych w kickboxingu. Romek wyszedł do swojego przeciwnika bez respektu. Przegrał pojedynek ale trzeba przyznać, że serca do walki mu nie brakuje.
Pierwsze starty naszych juniorów w zawodach kickboxingu za nami. Zawodnicy mają niedosyt mimo tego, że był to ich pierwszy start na zawodach tak wysokiej rangi. Zdobyliśmy cenne doświadczenie, które mamy nadzieję zaprocentuje w przyszłości. Wielkie gratulacje dla zawodników za wolę walki !

Czytaj więcej »

20180115_165428.jpgDnia 15.01.2018r. w Psarach odbyło sie uroczyste wręczenie stypendiów sportowych Wójta Gminy Psary. Wśród 22 laureatów była piątka naszych zawodników objętych autorskim programem Małe Mistrale:

 • Zuzanna Zapora
 • Nina Zapora
 • Tymon Niemczyk
 • Jan Zaporowski
 • Krzysztof Staropilny

Nasi zawodnicy zostali osobiście wyróżnieni przez Wójta Gminy Psary Pana Tomasza Sadłonia.

Ogromne gratulacje dla zawodników za ciężką pracę, wytrwałość i systematyczność oraz dla rodziców za Wasze poświęcenie i ofiarność bo niejednokrotnie za sukcesem dzieci stoicie Wy - rodzice, którzy inwestujecie w swoje dzieci, poświęcacie się dla nich wielokrotnie rezygnując ze swoich marzeń i wolnego czasu. Fajnie, że Wasza wspólna praca została zauważona i doceniona.
Dziękujemy, że obdarzacie nas zaufaniem i ciągle jestescie z nami. Mamy nadzieję, że kolejnym razem ponownie się spotkamy i do tego w jeszcze szerszym gronie ;)

Zdjęcia z wręczenia można obejrzeć w galerii.

Czytaj więcej »

Rok 2018 już za kilka godzin zatem nadszedł czas na podsumowanie jeszcze obecnego roku. A jest co podsumowywać bo miniony rok był bardzo intensywny i wszystko już na to wskazuje, że z roku na rok będzie jeszcze bardziej intensywnie. Nie ma się czemu dziwić skoro wokół klubu skupia się tyle życzliwych, przyjaznych i przychylnych osób, które wspierają, inspirują i motywują do działania.

W tym roku obchodziliśmy 5-lecie założenia Klubu Sportowego Mistral. Pięć lat tyle nam zajęło aby dojść do tego miejsca w którym jesteśmy dzisiaj. A jesteśmy bardzo daleko. W ciągu tego czasu zrobiliśmy ogrom pracy. 
Braliśmy udział w wielu zawodach rangi krajowej i międzynarodowej w kickboxingu i taekwondo. Wspieraliśmy kilka imprez charytatywnych. Zrealizowaliśmy mnóstwo projektów i stworzyliśmy własne programy autorskie. 
Pierwszy Mistral Camp, którego celem jest organizacja najlepszych obozów dla dzieci i młodzieży. Na Mistral Camp stworzyliśmy fantastyczną atmosferę, zapewniając niezapomniane wspomnienia. Wspólnie się bawimy jednocześnie edukując i pobudzając uczestników do działania a to wszystko podając w atrakcyjnej formie.
Natomiast „Małe Mistrale” to autorski program treningowy dostosowany dla poszczególnych grup wiekowych zbudowany w oparciu o wiedzę i doświadczenie, które zdobyliśmy na przestrzeni lat pracy z dziećmi i młodzieżą. Wszystko zostało ułożone i usystematyzowe w ciągu metodycznym co przynosi obecnie coraz większe efekty.

Tylko w 2017 roku w zawodach kickboxingu i taekwondo KS Mistral reprezentowało łącznie 401 zawodników,którzy zdobyli ogółem 248 medali w tym: 

 • 64 złote
 • 81 srebrne
 • 103 brązowe

Obdarzyło nas zaufaniem wiele instytucji państwowych oraz prywatnych dając możliwość zrealizowania wielu projektów, w których uczestniczyło blisko 1500 osób‼ Nasza praca została doceniona i zauważona przyznaniem klubowi partnerstwa w Kampanii Społecznej „Żyję Świadomie”. Zrealizowaliśmy dwa turnieje taekwondo. Jeden ogólnopolski Silesian Mistral Open Cup oraz klubowy Mikołajkowy Turniej Taekwondo. Oba okazały się organizacyjnym „majstersztykiem”. Ponadto zorganizowaliśmy dwa letnie obozy w Polsce oraz w Grecji, w których uczestniczyło blisko 100 osób.

Projekt KS Mistral jest unikatowy. Jest to zarazem miejsce oraz społeczność. Miejsce, w którym można przyjemnie spędzić czas, poprawić kondycję fizyczną, oderwać się na moment od codzienności, wyładować się i nabrać pozytywnej energii. Jest to społeczność, którą łączy wspólna pasja, realizująca swoje marzenia. Społeczność, która utożsamia się z projektem i jego ideą. Projekt dający każdemu konkretną WARTOŚĆ i JAKOŚĆ a to powoduje, że dołączają do nas nowe osoby.

Nie zwalniamy tempa będziemy działać dla Was z jeszcze większym rozmachem. Przed nami nowy rok i nowe wyzwania, które mamy nadzieję zrealizować. Dziękujemy wszystkim osobom wspierające klub. Dziękujemy za każdą pomoc, wsparcie i miłe słowa. Dziękujemy, że nas doceniacie. Dziękujemy Wam za wasze zaangażowanie, zaufanie jakim nas obdarzacie oraz za inspirację i motywację jaką nam dajecie. Bez Was nie byłoby to możliwe ;)

Wszystkiego najlepszego dla Was!!! Do zobaczenia w 2018 roku ;)

Czytaj więcej »

DSC_2205.jpgDzielnie spisały się nasze Małe Mistrale na pierwszym Mikołajkowym Turnieju Taekwondo organizowanym przez nasz klub. Turniej odbył się 16.12.2017r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Wojkowicach a udział wzięło w nim 90 zawodników z naszego klubu z roczników od 2014 do 2008. Były medale, dyplomy oraz mnóstwo radości bo przecież o to właśnie chodzi w tego typu turniejach. Ma być głównie zabawa i radosna atmosfera. Turniej z dziećmi i dla dzieci

Zmagania rozpoczęły się o 10:00 a skończyły przed 14:00. W niespełna 4 godziny zakończyliśmy turniej, w którym na trzech matach 90 Małych Mistrali podzielonych rocznikowo na kategorie chłopców oraz dziewczynki startowało w trzech konkurencjach:

 • Soft stick
 • Techniki specjalne
 • Techniki szybkościowe

Przed zawodami było wiele obaw ponieważ sala gimnastyczna w szkole to nie hala widowiskowo-sportowa. Mieliśmy ograniczone możliwości przestrzenne a startowało 90 zawodników, było przynajmniej drugie tyle rodziców plus obsługa turnieju. Zastanawialiśmy się czy aby na pewno się pomieścimy i organizacyjnie podołamy. A niepotrzebnie bo wszystko poszło sprawnie i bez żadnych niespodzianek a do tego turniej został zakończony przed czasem. Podsumowując można śmiało powiedzieć, że zawody był bardzo udane. Organizacja stanęła na najwyższym poziomie ale jak się ma taką fantastyczną ekipę to zawody można zrobić wszędzie 😉 Mikołajkowy Turniej Taekwondo w Wojkowicach jeśli wszystko na to pozwoli na stałe wpiszemy do naszego kalendarza. Mamy już kilka nowych pomysłów aby turniej w przyszłym roku był jeszcze bardziej atrakcyjny. Liczymy, że każdy jest zadowolony i wszystkim się podobało. Mikołajkowy Turniej Taekwondo był częścią projektu "Współzawodnictwo sportowe zawodników KS Mistral" współfinansowanego przez Gminę Wojkowice.

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć w galerii.

Czytaj więcej »

Poniżej przedstawiamy harmonogram treningów w okresie świątecznym:

Wojkowice

 • 26.12.2017 (wtorek) - trening odwołany
 • 28.12.2017 (czwartek) - trening odbywa się bez zmian
 • 2.01.2018 (wtorek) - trening odbywa się bez zmian

Dąbrowa Górnicza

 • 25.12.2017 (poniedziedziałek) - trening odwołany
 • 27.12.2017 (środa) - trening odbywa się bez zmian
 • 29.12.2017 (piątek) - trening odbywa się bez zmian
 • 1.01.2018(poniedziałek) - trening odwołany

Czytaj więcej »

kartka_mistral_post.jpgWszystkim zawodnikom, rodzicom i sympatykom naszego klubu
składamy życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliżych oraz spełnienia marzeń w Nowym Roku.

Czytaj więcej »

Mikolajkowy turniej taekwondo.jpgZapraszamy najmłodszych adeptów naszego klubu na Mikołajkowy Turniej Taekwondo, który odbędzie się dnia 16.12.2017 w Szkole Podstawowej Nr 3 w Wojkowicach. Zachęcamy do startu najmłodsze dzieci oraz osoby ćwiczące bardzo krótko ponieważ turniej ten jest świetną okazja aby dzieci mogły poznać oraz poczuć smak rywalizacji sportowej.

KOMUNIKAT

 • NAZWA IMPREZY: Mikołajkowy Turniej Taekwondo
 • ORGANIZATOR: Klub Sportowy Mistral
 • TERMIN: 16.12.2017 (sobota)
 • MIEJSCE: Sala gimnastyczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Wojkowicach ul. Jana III Sobieskiego 211B
 • OPŁATA STARTOWA: Brak opłat
 • UCZESTNICY: Dzieci roczniki od 2014 do 2008.
 • NAGRODY: Medale oraz dyplomy dla wszystkich zawodników.
 • STRÓJ: Spodenki lub spodnie oraz koszulka klubowa

KONKURENCJE:

Dzieci – (2014-2008)

 • techniki szybkościowe (ap chagi kopane od spodu)
 • techniki specjalne
 • konkurencja sprawnościowa – soft stick

PLAN ZAWODÓW

Sobota 16.12.2017r.

 • 9.30 - odprawa sędziowska
 • 10:00 - Rozpoczęcie konkurencji dzieci
 • 12:00 – Wręczanie medali
 • 15:00 – Planowe zakończenie zawodów

WARUNKI UCZESTNICTWA

 • zgłoszenie do 14.12.2017. Dziecko należy wpisać na listę, która będzie dostępna przed każdymi zajęciami.
 • wyrażenie zgody na udział dziecka w turnieju

Czytaj więcej »

dreamstimemedium_21571750.jpgProszę o zapoznanie się z informacjami odnośnie egzaminów. Egzamin będzie podzielony na dni i godziny dla poszczególnych grup wiekowych.

Egzamin Wojkowice

Egzamin na stopnie uczniowskie taekwondo odbędzie się 19.12.2017 (wtorek) oraz 21.12.2017 (czwartek).

Podział grup:

 • Grupa I – (roczniki 2014, 2013, 2012) – 19.12.2017r. (wtorek) godzina 16:30 – 18:00
 • Grupa II – (roczniki 2011, 2010) – 19.12.2017r. (wtorek) godzina 18:00 – 19:30
 • Grupa III – (roczniki 2009, 2008) – 21.12.2017r (czwartek) godzina 16:30 – 18:00
 • Grupa IV – (2007, 2006, 2005, 2004) - 21.12.2017r (czwartek) godzina 18:00 – 19:30

Egzamin Dąbrowa Górnicza

Egzamin na stopnie uczniowskie odbędzie się 20.12.2017r (środa) oraz 22.12.2017r. (piątek).

Podział grup:

 • Grupa I – (roczniki 2014, 2013, 2012) – 20.12.2017r (środa) godzina 16:30 – 18:00
 • Grupa II – (roczniki 2011, 2010,2009) – 20.12.2017r. (środa) godzina 18:00 – 19:30
 • Grupa III – (roczniki 2008, 2007) – 22.12.2017r (piątek) godzina 16:00 – 17:30
 • Grupa IV – (2006 i starsi) - 22.12.2017r (piątek) godzina 17:30 – 19:00

Zapisów i  na egzamin należy dokonywać podczas treningów w nieprzekraczalnym terminie 15.12.2017r. Po tym terminie nie będzie możliwości zapisania się na egzamin. W tych dniach treningi nie odbędą się ponieważ w trakcie treningu zostanie przeprowadzony egzamin. Osoby nie podchodzące do egzaminu w tym dniu nie przychodzą na trening.

Godziny egzaminu mogą ulec przesunięciu ze względów organizacyjnych. Na egzaminie wymagany jest stój klubowy (koszulka klubowa oraz spodenki lub spodnie), pas (tylko osoby, które już posiadają stopień) oraz rękawice i ochraniacz na zęby. Na egzamin należy przyjść punktualnie. Spóźnienie będzie powodowało niedopuszczeniem do egzaminu. W sytuacji kiedy dziecko nie może podejść do egzaminu z przyczyn losowych nie będzie ustalany kolejny indywidualny termin egzaminu. W takim przypadku trzeba czekać na kolejny termin egzaminu.

Czytaj więcej »

facebook

Następne zawody

Mistrzostwa Polski Taekwon-do
Mistral Open Cup

2-3.10.2021

Mistrzostwa Polski Taekwondo - Będzin, 2-3.10.2021 - plakat A4 mały.jpg

tyg
dni
godz
min
sek

Współpraca

logo PZKB 1.jpgITF Poland LOGO 1.jpg

Ciekawe strony

5 palcowAZ-COM Mistral Camp.jpg logo.jpg

 

GEBSTAR-logo-RGB-72dpi.jpg Logo_ET_png.jpg

Miasta oraz Gminy współfinansujące i wspierające działania Klubu Sportowego Mistral

dąbrowa górnicza herb.jpg

Dąbrowa Górnicza

herb_bedzin.jpg

Powiat Będziński

wojkowice herb.jpg
Wojkowice

herb psary (1).jpg
 
Gmina Psary

logo_kolor_pion_PL-01.jpg

 

                           MISTRAL SUMMER CAMP

2021

Mistral Summer Camp 2021.jpg