ZAPISY TRWAJĄ CAŁY ROK

 

Co nowego w K.S. Mistral

Informacja KS MISTRAL - treningi w ferie 02.2022.jpgPrzypominamy, że w trakcie ferii zimowych wszystkie zajęcia odbywają się normalnie według harmonogramu. Tylko harmonogram zajęć w Wojkowicach uległ zmianie ponieważ do końca ferii wszystkie grupy rozpoczynają zajęcia o 15 minut wcześniej według harmonogramu poniżej:

Wojkowice

 • 16:15 - 17:00 - Grupa I (Małe Mistrale). Dzieci 4 - 6 lat 
 • 17:10 - 18:05 - Grupa II (Małe Mistrale). Dzieci 7 - 9 lat
 • 18:15 - 19:30 - Grupa III (Kadet). Dzieci 10 - 13 lat
 • 19:45 - 21:15 - Grupa IV (Junior/Senior). Młodzież i dorośli - grupa początkująca i zaawansowana 

Dlatego jeśli nie macie zaplanowanych żadnych wyjazdów lub jeżeli wyjeżdżacie tylko na tydzień to pamiętajcie, że czekamy na Was na sali treningowej ;)

Czytaj więcej »

II Otwarte Mistrzostwa Śląska w Kickboxingu, Katowice 20.02.2022.jpgRozpoczynamy zapisy na zawody II Otwarte Mistrzostwa Śląska w Kickboxingu. Zawody odbędą się w Katowicach w dniach 19-20.02.2022 r. Zgłoszeń można dokonywać podczas treningów (lista zapisów będzie dostępna przed salą treningową) oraz pisząc na adres mailowy: zawody.ksmistral@gmail.com

Aby uniknąć kar finansowych, błędów i poprawek w kartach podczas trwania konkurencji, co znacznie wydłuża czas turnieju ostateczny termin zgłoszeń zawodników to 10.02.2022 r. (podanie roku urodzenia, kategorii wiekowej, dokładnej wagi, posiadany stopień CUP w kickboxingu oraz konkurencji, w których zawodnik będzie brał udział). Natomiast do dnia 15.02.2022 r. należy dopełnić wszystkich formalności: opłata za udział w zawodach, oddanie oświadczeń i zgód na udział w zawodach.

Data:
19.02-20.02.2022 r. (sobota i niedziela)

Miejsce zawodów:
Katowice, Hala Sportowa MOSIR ul. Alfreda 1

Miejsce rejestracji i kontroli wagi:

 • Sobota (19.02.2022) – 19:00-20:00, Katowice Hala Sportowa MOSIR ul. Alfreda 1

Organizatorzy:
Roan Fight Club Katowice
SKB Beskid Dragon

Patronat:
Polski Związek Kickboxingu
Każda kategoria wiekowa zostanie rozegrana jako osobny turniej z ograniczeniem liczby zgłoszonych zawodników, zgodnie z obowiązującymi przepisami

W rozwinięciu wiadomości znajduje się więcej informacji...

Czytaj więcej »

Seminaeium Kickboxing, Pabianice 29-30.01.2022.jpgW dniach 29-30.01.2022 r. w Pabianicach nasi trenerzy i zawodnicy brali udział w seminarium, które prowadził włoski trener Manuel Nordio, specjalista od formuł ciągłych planszowych (light-contact i kick-light), szef teamu Light Revolution, jeden z trenerów kadry Włoch w kickboxingu. Podczas szkolenia przeprowadzono 4 jednostki treningowe dla dwóch grup wiekowych (po 2 dziennie osobno dla kadetów oraz juniorów/seniorów). W seminarium wzięło udział około 130 uczestników z 17 klubów. Nasz klub reprezentowało 15 osób (3 trenerów i 12 zawodników).  Można powiedzieć, że był to weekend ciężkiej pracy, ale we wspaniałej atmosferze integracji zawodników z różnych klubów. Patronat nad seminarium objął Polski Związek Kickboxingu

Czytaj więcej »

Mistral Winter Cup, Będzin 09.01.2022-612.jpgW dniu 9.01.2022 r w Będzinie na hali sportowej „Będzin  Łagisza” odbył się Mistral Winter Cup - Noworoczny Turniej Taekwon-do. Zawody były skierowane do najmłodszych zawodników z kategorii wiekowej Młodzik oraz Kadet. Zawody ponownie zostały objęte honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. W zawodach udział wzięło 165 zawodników z czterech klubów. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 74 medale, w tym 29 złotych, 22 srebrne i 23 brązowe.

Ponownie dziękujemy całej ekipie KS Mistral, sędziom, trenerom, sekundantom oraz wszystkim osobom, które pomagały w organizacji przed, w trakcie oraz po zawodach. Dziękujemy za Wasze wsparcie, pomoc i wyborowe towarzystwo ;)

Serdeczne podziękowania dla całej ekipy sędziowskiej za zaangażowanie i ciężką pracę:

 • Katarzyna Wiśniewska
 • Mateusz Lędźwa
 • Dawid Rupiński
 • Emilia Wylężek
 • Oliwia Sularz
 • Dominika Bury
 • Aleksander Hachul
 • Katarzyna Grochowina
 • Konrad Palus
 • Roman Bushchak
 • Marta Błaszczyk
 • Zuzanna Chłopaś
 • Maja Michalik
 • Bartłomiej Truś
 • Kamil Kopiński
 • Jan Zaporowski
 • Aleksander Miedziński

Serdecznie podziękowania za pomoc w trakcie, przed i po zawodach dla całej ekipy KS Mistral: Emilia Gorczycka, Lena Węglarz, Marcin Zasada, Robert Morawiec, Borys Dziewior, Grzegorz Duka, Wiktor Zięciowski, Mikołaj Wójcik, Przemysław Wójcik, Piotr Błaszczyk, Ernest Błaszczyk, Aleksandra Dadaniak, Ewelina Dadaniak, Anita Jarosińska, Ivan Nikolennko oraz dla wszystkich osób, które w różnym stopniu służyły wsparciem i pomocą ;)

Dziękujemy naszej wiernej ekipie fotograficznej w składzie Magdalena Gula, Krzysztof Gula i Ewa Janczur za ciężką pracę i piękne zdjęcia. Serdeczne podziękowania dla Pana Roberta Zagurby oraz firmy Triochem za okazane wsparcie.

Gratulacje dla wszystkich zawodników!

Zdjęcia z zawodów są dostępne w galerii (dekoracja) oraz w galerii. Szczegółowe wyniki zawodników są dostępne w rozwinięciu wiadomości...

Czytaj więcej »

KS MISTRAL - Nowy Nabór 2022.jpgDo początku grudnia trwają zapisy uzupełniające dla nowych osób do grup kickboxing/taekwon-do w sezonie 2021/2022.

 • Grupa dzieci 4-6 lat (Małe Mistrale)
 • Grupa 10 -13 lat (Kadet)
 • Grupa młodzież i dorośli (Junior i Senior)
 • Grupa +30 lat (Masters)

Pełna informacja znajduje się w zakładce ZAPISY

Czytaj więcej »

Mistral Winter Cup, Będzin 2022 - PLAKAT.jpgDrodzy Rodzice zanim przejdziecie do właściwych informacji dotyczących zawodów dla dzieci kierujemy do Was kilka zdań.
W tym roku Mistral Winter Cup będzie organizowany zaraz po przerwie świątecznej (docelowo turniej ma być organizowany na początku grudnia) dlatego mamy gorącą prośbę aby zapisywać dzieci w miarę możliwości do 30 grudnia (oddanie wszystkich zgód i oświadczeń itp.). Warunkowo i w ostateczności wszystkie podpisane zgody i oświadczenia można wysłać na adres e-mail: zawody.ksmistral@gmail.com Dotyczy to głównie osób, które nie mogą pojawić się osobiście ponieważ nie biorą udziału w zajęciach przed świętami. Terminy podane w dalszej części wiadomości są jak najbardziej aktualne natomiast chcemy jak najwięcej formalności mieć uregulowane przed  przerwą świąteczną. Przerwa świąteczna pozwoli nam spokojnie, rzetelnie oraz profesjonalnie zorganizować turniej dla dzieci. Będziemy mieli sporo czasu aby przygotować i podzielić dzieci w kategoriach, rozpisać drabinki oraz czas na to aby zadbać o całą masę innych rzeczy. Zostawiając wszystkie formalności na styczeń będziemy mieli raptem kilka dni aby wszystko przygotować, a co się z tym wiąże będziemy musieli przejść na tryb pracy nocnej😉 Takie rzeczy jak weryfikacja poprawności zgłoszeń, sprawdzanie oddanych oświadczeń możemy na spokojnie zrobić w trakcie przerwy świątecznej. Rozumiemy, iż okres przedświąteczny jest gorący i intensywny dla większości rodzin. Natomiast mimo wszystko kierujemy do Państwa ogromną prośbę aby zadbać o nasze zdrowie psychiczne 😉

Data:
9.01.2022 r. (niedziela)
30.12.2021 – termin zgłoszeń !!!

Miejsce:
Hala Sportowa „Łagisza”
Ul. Jedności 38
42-504 Będzin

Organizatorzy:
Klub Sportowy Mistral
Urząd Miejski w Będzinie

W rozwinięciu wiadomości znajduje się więcej informacji...

Czytaj więcej »

Informacja KS MISTRAL - grudzień 2021 r.jpgPrzypominamy, iż w dniach od 24.12.2021 r. do 2.01.2022 r. wszystkie zajęcia nie odbywają się. Wykorzystajcie ten czas na odpoczynek i doładowanie baterii bo nowy rok od samego początku zapowiada się bardzo intensywnie ;)

Spotykamy się na zajęciach od 3.01.2022 r. (poniedziałek) w Dąbrowie Górniczej oraz od 4.01.2022 r. (wtorek) w Wojkowicach.

Jednocześnie składamy wszystkim życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliżych oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Czytaj więcej »

Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Kickboxingu Full Contact, Kalisz4-6.12.2021 - 1.jpgW dniach 04-06.12.2021 r w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w Kickboxingu Full Contact. Nasz klub reprezentowały 2 osoby (jeden zawodnik Roman Bushchak oraz trener Krzysztof Wiśniewski). Romek startował w kategorii -86 kg i zajął I miejsce. Tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski w Kickboxingu!

Roman stoczył dwie walki z bardzo mocnymi i wymagającymi zawodnikami. W pierwszej walce zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy – Bartoszem Grudzińskim z klubu PROSNA Kalisz. Romek wyszedł do walki bardzo skoncentrowany. Wiedział, że to będzie trudna walka ponieważ przeciwnik był bardzo doświadczony. W październiku przeciwnik Romka reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Kickboxingu, które odbyły się w Czarnogórze. Roman od samego początku był bardzo czujny i mocno zmotywowany. Był bardzo ruchliwy, zmieniał kierunki poruszania i tym  samym nie pozwalał zbliżać się przeciwnikowi do siebie. Szybko kontrował i od czasu do czasu sam inicjował akcję. Taktyka opracowana i ustalona przed walką przyniosła skutek. Po pierwszej rundzie Romek minimalnie prowadził na punkty. W drugiej rundzie walka przebiegała podobnie i Romek schodził na przerwę powiększając przewagę o kilka punktów. W trzecie rundzie przeciwnik ruszył mocno do przodu i wywierał bardzo duża presję ponieważ musiał odrobić straty punktowe. Romek zachował zimną krew i nie dał się zdominować przeciwnikowi. Był dalej mocno skoncentrowany i realizował założenia taktyczne ustalone przed walką i zachowując zdobytą przewagę. Wygrał jednogłośnie na punkty u wszystkich sędziów stosunkiem punktów 3:0.

W finale Roman spotkał się z bardzo mocnym i doświadczonym zawodnikiem Rafałem Dobiesem z klubu LKS Puncher Płock. Ciekawostką jest to, że Romek kiedy stawiał pierwsze kroki na zawodach kickboxingu spotkał się już z tym zawodnikiem. Było to ponad trzy lata temu i nasz zawodnik wtedy niestety przegrał.
Natomiast w finale to już nie był ten sam Romek co wtedy. Do finału wyszedł Roman z dużym bagażem doświadczeń oraz setkami godzin przepracowanymi na treningach. Roman ponadto wyszedł do finału mocno obity po walce półfinałowej, która go kosztowała dużo sił i zdrowia. Mimo wszystko dalej był mocno skoncentrowany i nastwiony za sukces. Taktyka na walkę finałową była bardzo podobna jak w poprzedniej walce. Przeciwnik Romka był twardym i mocno bijącym zawodnikiem. W pierwszej rundzie zawodnik z Płocka ruszył mocno do przodu co nas na początku zaskoczyło ponieważ w poprzedniej walce tak nie walczył. Może dlatego, że przeciwnik mniej się ruszał i mało pracował na nogach. Po pierwszej rundzie Romek przegrywał nieznacznie na punkty. W drugiej rundzie Roman był dużo bardziej skoncentrowany. Przeciwnik atakował natomiast Romek skutecznie wyprzedzał jego ataki. Trafił kilka razy i tym samym nadrobił straty punktowe.
W trzeciej rundzie na samym początku Romek trafił mocnym tylnym lewym prostym, szybko poprawił lewą nogą kopnięciem na głowę po obrocie 360 stopni i dołożył  przedni prawy sierp. W tym momencie stała się rzecz dziwna ponieważ sędzia przerwał na moment walkę kiedy przeciwnik był zamroczony, a Roman już szykował kolejny atak aby być może posłać przeciwnika na deski. Zawodnik z Płocka powinien być liczony, a tak dostał w prezencie od sędziego czas na dojście do siebie. Do tej pory nie wiemy dlaczego sędzia na chwilę wstrzymał walkę. Romek po wyliczeniu przeciwnika zyskałby kilka punktów. W dalszej części rundy Romek otrzymał dwa kopnięcia poniżej pasa za co przeciwnik dostał oficjalne ostrzeżenie. W dalszym przebiegu rundy Roman dołożył jeszcze dwa czyste trafienia kopnięciem bocznym po obrocie na tułów i kilka czystych trafień ręką. Trzecia runda należała do Romana.
Walka finałowa była bardzo wyrównana zakończyła się zwycięstwem Romka poprzez nie jednogłośną decyzję sędziów stosunkiem punktów 2:1.

Jesteśmy mega dumni z postawy Romka, jego charakteru, wytrwałości i dążeniu do celu. Roman od kiedy trenuje przeszedł bardzo daleką i trudną drogę aby znaleźć się wśród najlepszych zawodników w kraju. Nie zrażał się porażkami ale wyciągał z nich wnioski. Jest to typ zawodnika który doskonale wie, że tylko dzięki ciężkiej pracy, wytrwałości, zaangażowaniu i determinacji można osiągnąć upragniony sukces. Niech to będzie przykład dla naszych pozostałych zawodników. Mamy nadzieję, że młodsi zawodnicy pójdą w jego ślady 😉

Jeszcze raz ogromne gratulacje dla ROMECZKA! Zdjęcia z zawodów są dostępne w galerii

Czytaj więcej »

Egzamin KS Mistral - podział grup 10-11.12.2021.jpgPoniżej przedstawiamy podział grup na egzamin na stopnie uczniowskie w taekwon-do, który odbędzie się w dniach 10.12.2021 oraz 11.12.2021 (piątek i sobota) w Ośrodku Sportowym Sztygarka w Dąbrowie Górniczej, ul. Górnicza 2 (Nie pomylić ze szkołą Sztygarka. Ośrodek Sportowy znajduje się po drugiej stronie ulicy naprzeciwko szkoły). Grupy są podzielone według roku urodzenia oraz ze względu na zdawany stopień CUP. Prosimy aby zapoznać się z informacjami poniżej:

Egzamin w dniu 10.12.2021 r. (piątek)

 • Grupa 1 - Młodzik roczniki 2017, 2016 (wszystkie stopnie) - od 16:30 do 17:30
 • Grupa 2 - Młodzik rocznik 2015 (wszystkie stopnie) - od 17:45 do 18:45
 • Grupa 3 - Młodzik rocznik 2014, 2013, 2012 (zdający  na 10 cup do 9.3 cup) -  od 19:00 do 21:00

Egzamin w dniu 11.12.2021 r. (sobota)

 • Grupa 4 - Młodzik rocznik 2014, 2013, 2012 (zdający na 8 cup do 7.3 cup) - od 8:30 do 10:30
 • Grupa 5 - Kadet roczniki 2011, 2010, 2009 (zdający na 10 cup do 9.3 cup) -  od 10:45 do 12:45
 • Grupa 6 - Kadet roczniki 2011, 2010, 2009 (zdający na 8 cup do 3.3 cup) - od 13:00 do 15:00
 • Grupa 7 - Junior młodszy, Junior, Senior, Masters (zdający na 10 cup do 1 cup - od 15:15 do 18:15

Podane godziny są godzinami szacowanymi i mogą ulec przesunięciu. Na egzamin należy stawić się na swoją grupę i wyznaczoną godzinę. W przypadku spóźnienia lub przyjścia na niewłaściwą grupę taka osoba nie będzie dopuszczona do egzaminu. Klub nie będzie robił od tego wyjątków!

Na teren ośrodka wstęp będzie możliwy tylko po wyczytaniu z listy obecności. Przed wejściem będzie także sprawdzane posiadane wymaganego stroju na egzamin (koszulka klubowa oraz spodenki do kickboxingu!), sprzęt ochronny (rękawice, ochraniacz na zęby, ochraniacze piszczel-stopa, ochraniacz krocza chłopcy itp.). Dlatego prosimy aby zapoznać się z wcześniej publikowanymi informacjami dotyczącymi egzaminu: wymagany strój, wymagany sprzęt ochronny dla poszczególych grup (rękawice, ochraniacze, zagadnienia do nauki itp. Bez wymaganego stroju i sprzętu nie będzie można podejść do egzaminu. Niestety z uwagi na wytyczne, które klub musi przestrzegać musieliśmy ponwnie zrezygnować z uroczystego wręczenie pasów oraz certyfikatów pod koniec egzaminu. Zdjęcia z egzaminu będą udostępnione na naszej stronie. Dlatego prosimy aby rodzice  nie wchodzili na teren ośrodka. Wejście na ośrodek będzie tylko możliwy po wyczytaniu z listy uczestników.

Dalsze informacje znajdują się w rozwinięciu wiadomości...

Czytaj więcej »

IV Świętokrzyski Turniej Kickbixingu, Skarżysko-Kamienna 13.11.2021-3.jpgW dniu 13.11.2021 r. w Skarżysku-Kamiennej nasi zawodnicy brali udział w IV Świętokrzyskim Turnieju Kickboxingu. W zawodach wzięło udział 166 zawodników z 34 klubów w kategoriach wiekowych: kadet młodszy, kadet starszy, junior, senior. Rozgrywane były dwie formuły walki kick-light oraz low kick. Nasz klub reprezentowały 3 osoby (2 zawodników - Roman Bushchak i Marcin Zasada oraz 1 trener – Krzysztof Wiśniewski). Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając łącznie 4 medale w tym 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe.

Roman Bushchak

 • I miejsce w konkurencji kick-light / senior [m] / -89kg
 • II miejsce w konkurencji low kick / senior [m] / -89kg

Marcin Zasada

 • III miejsce w konkurencji kick-light / senior [m] / -74kg
 • III miejsce w konkurencji low kick / senior [m] / -75kg

Gratulacje dla naszych walecznych zawodników! Zdjęcia z zawodów są dostępne w galerii.

Czytaj więcej »

facebook

Następne zawody

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu

Będzin 12-14.04.2024


Mistrzostwa Polski w Kickboxingu, Będzin 12-14.04.2024 - PLAKAT A4..jpg
tyg
dni
godz
min
sek

Współpraca

logo PZKB 1.jpg

ITF Poland LOGO 1.jpg

Polski Związek Bokserski(1).jpg

Śląski Związek Bokserski w Katowicach.jpg

Ciekawe strony

5 palców.jpgCodeBlueSolutionsLogo_LightBG.jpg Mistral Camp.jpg skoweralogowektor.jpg

 

GEBSTAR-logo-RGB-72dpi.jpg AUTO CENTRUM PIK logo_kolor.jpg

azcom.jpg

Miasta oraz Gminy współfinansujące i wspierające działania Klubu Sportowego Mistral

Miasta i Gminy(1).jpg

.