ZAPISY TRWAJĄ CAŁY ROK

 

Co nowego w K.S. Mistral

Granda_2017_plakat.jpgW dniu 10.12.2017r. zawodnik naszego klubu Przemysław Kaleta brał udział w Warszawie w turnieju bokserskim „Warszawska Granda na Pięści”, który był organizowany na Torwarze w obiektach klubu Legia Fight Club. Przemek startował w limicie wagowym do 75kg. Był to bokserski debiut naszego zawodnika i do tego bardzo udany bo wygrał z zawodnikiem Klubu Bokserskiego Legia w 3 rundzie przez nokaut techniczny. Sukces cenniejszy tym bardziej ponieważ przeciwnik Przemka miał już na koncie dwie wygrane walki i zero porażek na Warszawskiej Grandzie na Pięści.

Wielkie gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Czytaj więcej »

DSC_1651.jpg18 i 19 listopada 2017 roku przejdzie do historii jako jeden z najbardziej pracowitych i wyczerpujących weekendów w historii Mistrala. Nie dość, że w Opolu 18.11.2017r. przez cały dzień nasza kadra dzielnie wspierała Małe Mistrale podczas Taekwondo Polish Open Cup to jeszcze tego samego dnia miała do przejechania 400 km do Strzelec Krajeńskich na Mistrzostwa Polski Zachodniej Taekwondo ITF, które odbywały się następnego dnia - 19.11.2017r. Było warto bo nasi zawodnicy spisali się znakomicie zdobywając 15 medali w tym: 3 złote, 2 srebrne i 10 brązowych. W zawodach brało udział 510 zawodników z klubów z całego kraju. Nasz klub na te zawody wyruszył ze starszymi zawodnikami (juniorzy młodsi, juniorzy starsi oraz seniorzy). Było to spowodowane udziałem najmłodszych zawodników klubu w zawodach w Opolu. Zawody w Strzelcach Krajeńskich były częścią projektu "Współzawodnictwo sportowe zawodników KS Mistral" współfinansowanego przez Gminę Wojkowice. 

Gratulacje dla wszystkich zawodników. Zdjęcia z zawodów można obejrzeć w galerii.

Szczegółowe wyniki naszych zawodników w rozwinięciu wiadomości.

Czytaj więcej »

DSC_0530.jpgW dniach 18-19.11.2017r w Opolu KS Mistral brał udział w kolejnej edycji Taekwondo Polish Open Cup. W zawodach brało udział 520 zawodników z 27 drużyn w tym 2 ekipy zagraniczne (Mołdawia oraz Czechy). Mistral na te zawody wystawił 80-osobowy skład (62 zawodników oraz 18 członków ekipy -trenerów, sekundantów i kierowników ekipy). Trenerem klubu był Krzysztof Wiśniewski natomiast kierownikiem ekipy był Marcin Niegowski. Zawodnicy Mistrala kolejny raz spisali się bardzo dobrze zdobywając 31 medali w tym 8 złotych, 10 srebrnych i 13 brązowych medali. Jest to bardzo dobry wynik zważywszy, że w tym roku w Opolu KS Mistral wystawił tylko kategorie dzieci i młodzików. Było to spowodowane rywalizacją naszych juniorów i seniorów następnego dnia w Mistrzostwach Polski Zachodniej Taekwondo ITF. Ponadto nasz klub w klasyfikacji klubowej kategorii dzieci zajął wysokie III miejsce. Zawody w Opolu były częścią projektu "Współzawodnictwo sportowe zawodników KS Mistral" współfinansowanego przez Gminę Wojkowice.

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz serdeczne podziękowania dla naszej niezastąpionej ekipy, która na każdych zawodach staje na wysokości zadania i dzielnie opiekuje się naszymi Małymi Mistralami.

Podziękowania dla: Katarzyna Jarosińska, Anna Michałowska-Jęczek, Tomasz Jęczek, Marcin Niegowski, Piotr Zawadzki, Rafał Grochowina, Sławomira Stefańska-Wylężek, Borys Dziewior, Robert Morawiec, Przemysław Kaleta, Mateusz Lędźwa, Piotr Kozielski, Sebastian Pietranek, Katarzyna Grochowina, Natalia Jęczek, Alicja Zgoda, Emilia Wylężek.

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć w galerii 1 oraz galerii 2


Szczegółowe wyniki naszych zawodników w rozwinięciu wiadomości.

Czytaj więcej »

dreamstime_xxl_6695103.jpgInformujemy, że treningi w dniu dzisiejszym (poniedziałek 20.11.2017) dla grup dziecięcych I, II, III w Dąbrowie Górniczej zostają odwołane. Trening dla grupy IV - młodzież i dorośli odbywa się bez zmian.

Prosimy Was o wyrozumiałość i zrozumienie ale po takim wyczerpującym i intensywnym weekendzie związanym z udziałem w dwóch turniejach taekwondo Wasza kadra trenerska ledwo żyje.

W pozostałe dni treningi odbywają się bez zmian według harmonogramu dla poszczególych grup wiekowych

Czytaj więcej »

logozyjeswiadomie1.jpgBardzo miło nam poinformować, że wieloletnia praca Klubu Sportowego Mistral na rzecz upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz ochrony i promocji zdrowia została zauważona i doceniona przyznaniem Krzysztofowi Wiśniewskiemu Tytułu Ambasadora Kampanii Społecznej „Żyję Świadomie”.

„Tytuł Ambasadora Kampanii Społecznej ,,Żyję Świadomie” jest prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym Wybitnym osobowością i organizacjom ze świata sportu, medycyny, nauki, kultury cieszących się społecznym uznaniem i autorytetem. Celem kampanii ,,Żyję Świadomie” jest uaktywnienie społeczeństwa do podejmowania działań i zmiany nawyków na rzecz zdrowia fizycznego i psychicznego. Organizowanie działań, które popularyzują: aktywność fizyczną, społeczną, psychiczną, rozwój rodziny, zdrowe odżywianie, budowanie dobrych relacji międzyludzkich, rozwój osobisty”.

Już niebawem nasz klub będzie organizatorem konferencji, na których zaproszeni eksperci będą poruszać różne tematy, między innymi: boreliozy, potęgi pożywiania, układu hormonalnego, naturalnego wspomagania i wielu innych. Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.zyjswiadomie.pl na której na bieżąco pojawiają się nowe artykuły o tematyce  zdrowotnej oraz terminy i tematy najbliższych konferencji.

Czytaj więcej »

20171024_093237(0).jpgZakończyliśmy projekt "Dziecięca Akademia Sportu z KS Mistral w Powiecie Będzińskim", który nasz klub realizował. Projekt był współfinansowany przez Powiat Będziński. KS Mistral prowadził zajęcia sportowe w placówkach oświatowych dla dzieci szkól podstawowych, gimnazjum i przedszkolaków na terenie Powiatu Będzińskiego. Zajęcia sportowe były realizowane głównie w formie gier i zabaw ruchowych, ćwiczeń ogólnorozwojowych z gimnastyką korekcyjną. Dzieci miały również okazję zapoznać się z ćwiczeniami i elementami zaczerpniętymi z dyscypliny sportu taekwondo i kickboxing. W trakcie trwania projektu przeprowadziliśmy zajęcia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Sarnowie, Szkole Podstawowej Nr 3 w Wojkowicach oraz w Gimnazjum w Wojkowicach. Ponadto KS Mistral przeprowadził dwa pokazy sztuk walki. Pierwszy w Będzinie podczas festynu Dzień dla Rodziny w dniu 18.06.2017 oraz podczas Dni Wojkowic 8.07.2017r. Był to kolejny projekt zrealizowany wspólnie z Powiatem Będzińskim. Zajęcia i pokazy z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.  Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i ponownie spotkamy się w przyszłym roku ;)

Zdjęcia z projektu można obejrzeć w galerii.

Czytaj więcej »

DSC08691(1).jpgW dniu 21.10.2017r w Szczecinie piątka zawodników naszego klubu startowała w zawodach Polish Fighters Cup, które były organizowane pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. W zawodach brało udział 300 zawodników z 60 klubów z całego kraju. Nasz klub reprezentowali: Mateusz Lędźwa (senior), Łukasz Kadłubiec (senior), Łukasz Kłosiński (junior), Roman Bushchak (junior), Katarzyna Grochowina (junior). Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając 1 złoty i 2 brązowe medale. Katarzyna Grochowina zajęła III miejsce w kategorii junior -55kg, Mateusz Lędźwa zajął III miejsce w kategorii senior -89kg, Roman Bushchak zajął I miejsce w kategorii junior -79kg. Romek ponad to został wyróżniony przez sędziów oraz organizatora za wysoki poziom wyszkolenia technicznego i otrzymał dodatkową nagrodę. Łukasz Kadłubiec przegrał na punkty (ku naszemu zdziwieniu i sędziego planszowego) z późniejszym finalistą przez niejednogłośną decyzję sędziów stosunkiem punktów 2:1. Łukasz Kłosiński przegrał z późniejszym wygranym w jego kategorii. Nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Pojedynki naszych zawodników miło się oglądało, były rzadko przerywane przez sędziego, a zawodnicy zaprezentowali bardzo duży wachlarz technik. Ich walki obfitowały w akcje bokserskie zadawane w wielu płaszczyznach wykańczane bardzo efektownymi technikami nożnymi co niejednokrotnie było zauważane i komentowane przez sędziów i innych zawodników.

Zdobyliśmy kolejne doświadczenie i dodatkowy bagaż wiedzy. Ciągle widać progres i wzrost umiejętności naszych zawodników, co mamy nadzieję przyniesie jeszcze większe efekty w przyszłości. Były to bardzo fajnie zorganizowane zawody, które stały na bardzo wysokim poziomie zatem możemy powiedzieć, że Polish Fighter Cup zapisujemy sobie na stałe do naszego kalendarza.

Zdjęcia zawodów można obejrzeć w galerii.

Czytaj więcej »

dreamstime_xxl_6695103.jpgZ przyczyn organizacyjnych, niezależnych od klubu treningi w Wojkowicach wbrew wcześniejszym zapowiedziom rozpoczynają się od czwartku (7.09.2017r). Wiemy, że już bardzo za nami tęsknicie dlatego mamy nadzieję, że wytrzymacie jeszcze 2 dni ;) Za utrudnienia przepraszamy.

Do zobaczenia w czwartek !

Czytaj więcej »

Ruszamy z treningami w sezonie 2017/2018. Treningi rozpoczynają się od 4 września (poniedziałek) w Dąbrowie Górniczej oraz 5 września (wtorek) w Wojkowicach. Dni oraz godziny w Dąbrowie Górniczej pozostają bez zmian. W Wojkowicach dni pozostają bez zmian ale nastąpił nowy podział grup wiekowych w stosunku do sezonu poprzedniego. Proszę o zapoznanie się harmonogramem.

DĄBROWA GÓRNICZA

Zespół Szkół Zawodowych " Sztygarka " im. St. Staszica (ośrodek sportowy)

41-300 Dąbrowa Górnicza

ul. Legionów Polskich 69

Poniedziałek:

16:30 - 17:30 - dzieci 4 - 6 lat
17:30 - 18:30 - dzieci 7 - 9 lat
18:30 - 19:30 - dzieci 10 - 13 lat
19:30 - 21:00 - młodzież i dorośli

Środa:

16:30 - 17:30 - dzieci 4 - 6 lat
17:30 - 18:30 - dzieci 7 - 9 lat
18:30 - 19:30 - dzieci 10 - 13 lat
19:30 - 21:00 - młodzież i dorośli

Piątek:

17:30 - 19:00 - młodzież i dorośli (grupa początkująca)
19:00 - 20:30 - młodzież i dorośli (grupa zaawansowana)


WOJKOWICE

Gimnazjum w Wojkowicach

42-580 Wojkowice

ul. Jana III Sobieskiego 211b

Wtorek:

16:30 - 17:30 - dzieci 4 - 6 lat
17:30 - 18:30 - dzieci 7 - 9 lat
18:30 - 19:30 - dzieci 10 - 13 lat
19:30 - 21:00 - młodzież i dorośli

Czwartek:

16:30 - 17:30 - dzieci 4 - 6 lat
17:30 - 18:30 - dzieci 7 - 9 lat
18:30 - 19:30 - dzieci 10 - 13 lat
19:30 - 21:00 - młodzież i dorośli

Czytaj więcej »

20170802_075053.jpgWyjazd na obóz autokarem odbędzie się w dniu 3.08.2017r (czwartek) z parkingu przy restauracji McDonald's obok M1 w Czeladzi. Zbiórka o godzinie 8:45. Wyjazd autokaru o godzinie 9:00. Prosimy o punktualność !!!

Wszystko co należy zabrać na obóz znajduję się na naszej stronie obozowej www.mistralcamp.pl

Osoby, które jeszcze nie dostarczyły kart obozowych musą to zrobić w dniu wyjazdu. Należy pamiętać o podpisaniu karty obozowej przez rodziców lub prawnych opiekunów oraz przez uczestnika obozu. W przypadku braku kart obozowych lub któregokolwiek z podpisów osoba nie wejdzie do autokaru (podpis babci, wujka itp jeśli nie są prawnymi opiekunami nie kwalifikuje do wyjazdu!!!) Pamiętajcie można wszystko zapomnieć  ale dowód osobisty i karta obozowa są najważniejsze. Resztę rzeczy będzie dało się zorganizować ;)

Obóz jest zarejestrowany w Kuratorium Oświaty pod NR: 48253/SLA/2017

Do zobaczenia ;)

Czytaj więcej »

facebook

Następne zawody

Mistrzostwa Polski Taekwon-do
Mistral Open Cup

2-3.10.2021

Mistrzostwa Polski Taekwondo - Będzin, 2-3.10.2021 - plakat A4 mały.jpg

tyg
dni
godz
min
sek

Współpraca

logo PZKB 1.jpgITF Poland LOGO 1.jpg

Ciekawe strony

5 palcowAZ-COM Mistral Camp.jpg logo.jpg

 

GEBSTAR-logo-RGB-72dpi.jpg Logo_ET_png.jpg

Miasta oraz Gminy współfinansujące i wspierające działania Klubu Sportowego Mistral

dąbrowa górnicza herb.jpg

Dąbrowa Górnicza

herb_bedzin.jpg

Powiat Będziński

wojkowice herb.jpg
Wojkowice

herb psary (1).jpg
 
Gmina Psary

logo_kolor_pion_PL-01.jpg

 

                           MISTRAL SUMMER CAMP

2021

Mistral Summer Camp 2021.jpg