ZAPISY TRWAJĄ CAŁY ROK

 

Co nowego w K.S. Mistral

DSC_6777.jpgZakończyliśmy zmagania na Pucharze Polski Taekwondo PZT ITF, które odbyły się w Dzierżoniowie w dniu 11.03.2017r. KS Mistral reprezentowało 31 osób (18 zawodników i 13 członków ekipy). Nasi zwodnicy jak zwykle nie zawiedli. Zdobyliśmy 18 medali w tym: 6 złotych, 5 srebnych i 7 brązowych. Wielkie słowa uznania dla wszystkich zawodników. Warto jednak wspomnieć parę osób i przytoczyć kilka faktów. Rok 2017 jest rokiem, w którym większość naszych młodszych zawodników przechodziła do wyższych kategorii wiekowych. Mowa  między innymi o kadetach, którzy rozpoczęli zmagania w kategorii junior młodszy co wiązało się z walką z niejednokrotnie starszymi, bardziej doświadczonymi zawodnikami oraz startem po raz pierwszy w nowej formule walki light contact. Ciężka praca, udział w różnego rodzaju seminariach, systematyczność w treningach i determinacja podczas walki przyniosła efekty.
Emilia Wylężek (junior młodszy) zdobyła I miejsce w kat. - 155cm oraz III miejsce w technikach specjalnych. W light contacie przegrała w dogrywce po bardzo wyrównanej walce ale tak zmęczyła przeciwniczkę, że nie była w stanie wyjść do kolejnej walki. Marcel Czop chłopak z wielkim talentem ale zawsze w walkach niewiele brakowało mu do złotego medalu,  tym razem zdobył aż 2 złote i to w kategorii junior młodszy. Dawid Rupiński (junior młodszy) bez medalu ale bardzo waleczny. Niczego się nie boi, trenera podczas walki prawie wcale nie słucha ale walcząc nigdy się nie cofa. Natalia Jęczek w finale light contactu pokonała aktualną Mistrzynię Polski. Aleksander Hachul niestety IV miejsce - w walce półfinałowej doznał kontuzji żeber przez co nie mógł kontynuować walki i nie był w stanie wyjść do walki o brązowy medal. Nie obyło się też bez kilku kontrowersyjnych decyzji sędziów między innymi w przypadku walki finałowej Mateusza Lędźwy, w której była niejednogłośna decyzja sędziów. Oskar Zawadzki (junior młodszy) bez medalu ale po bardzo ciężkiej chorobie, pobycie w szpitalu i przerwie w treningach nie wyobrażał sobie, że nie wystartuje w zawodach. Pozostali zawodnicy jak to zwykle bywa z mniejszym lub większym szczęściem ambitnie walczyli. Reasumując były to bardzo fajne zawody, w miarę dobra organizacja i dobry poziom. Mamy fajny, młody i ambitny zespół, który zawsze się wspiera. Mimo tego, że kilka osób wróciło bez medalu to widać, że się nie zniechęcają i mają głód wygrywania. Młodzież ciągle nabiera wiedzy i doświadczenia a z tego w przyszłości będą efekty.
Kolejne zawody w najbliższy weekend w Krakowie. Rozpoczynamy tam zmagania w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Taekwondo.

Wyniki zawodników:

 • Emilia Wylężek – kat. junior młodszy - I miejsce semi contact, III miejsce techniki specjalne
 • Marcel Czop – kat. junior młodszy - I miejsce semi contact, I miejsce techniki specjalne
 • Natalia Jęczek – kat. junior - I miejsce light contact, III miejsce techniki specjalne
 • Katarzyna Grochowina- kat.junior – I miejsce techniki specjalne, II miejsce light contact
 • Alicja Zgoda – kat. junior młodszy - II miejsce light contact
 • Mateusz Lędźwa – kat. senior - II miejsce light contact
 • Roman Buhchak – kat. junior – I miejsce light contact, II miejsce semi contact
 • Łukasz Kłosiński – kat. junior – III miejsce light contact
 • Konrad Palus – kat. junior – II miejsce semi contact, IIImiejsce light contact
 • Daniel Polanskyi – kat. junior – III miejsce light contact
 • Julia Kupczak – kat. kadet - III miejsce techniki specjalne
 • Aleksander Hachul -  kat. junior - III miejsce techniki specjalne

Gratulacje dla wszystkich zawodników. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że szybko wrócą do sił.

Czytaj więcej »

Dzierzoniow 11.03.2017.jpgPrzedstawiamy kilka informacji dotyczących wyjazdu na Puchar Polski Taekwondo ITF, który odbędzie się w Dzierżoniowie w dniu 11.03.2017r.

Zbiórka:

 • Zbiórka w Dąbrowie Górniczej na przystanku autobusowym w stronę Będzina pod Pałacem Kultury Zagłębia o godzinie 2:55. Wyjazd autokaru o godzinie 3:00.
 • Zbiórka w Wojkowicach na parkingu przy Urzędzie Miasta Wojkowice o godzinie 3:15. Wyjazd autokaru o godzinie 3:20.

WSZYSTKICH FORMALNOŚCI NALEŻY DOPEŁNIĆ W MIEJSCU ZBIÓRKI (OPŁATY STARTOWE, WYŻYWIENIE, ZGODY NA UDZIAŁ W ZAWODACH) !!!

Na zawody należy zabrać:

 • koszulkę klubową książeczkę sportowo-lekarską z ważnymi badaniami od lekarza sportowego
 • zgody rodziców i oświadczenia dla osób niepełnoletnich
 • dobok i pas
 • buty sportowe (halówki lub trampki)
 • kilka kanapek i wodę mineralną (na miejscu też można kupić ciepły posiłek)
 • rękawice, ochraniacze stóp, ochraniacze piszczeli, ochraniacz głowy, ochraniacze krocza, ochraniacze piersi (kobiety), ochraniacz zębów.

Z racji godzin rozpoczęcia zawodów bardzo prosimy o punktualność !!! Zastrzegamy, że autokar na nikogo nie będzie czekał. Proszę nastawić dwa budziki ;) Do zobaczenia !!!

Czytaj więcej »

logo itf jpg.jpgMiło nam poinformować, iż sześcioro zawodników KS Mistral zostało powołanych do kadry Polski Taekwondo PZT ITF. Powołanie zostało przyznane na podstawie wyników turniejów rankingowych w 2016 roku. Zawodnicy naszego klubu są multimedalistami Mistrzostw i Pucharów Polski Taekwondo co zostało docenione i zaowocowało powołaniem do kadry Polski Taekwondo.

Powołani zawodnicy to:
• Mateusz Lędźwa – senior
• Roman Bushchak - junior
• Kacper Pietrak – junior
• Natalia Jęczek – junior młodszy
• Alicja Zgoda – junior młodszy
• Katarzyna Grochowina - junior

Powołani zawodnicy wraz z trenerem Krzysztofem Wiśniewskim dnia 26.02.2017r wyjeżdżają do Wrocławia, w celu przeprowadzenia obowiązkowych konsultacji szkoleniowych.

Gratulacje dla zawodników i życzymy kolejnych sukcesów !!!

Czytaj więcej »

Dzierzoniow 11.03.2017.jpgKrakow 18-19.03.2017.jpgInformujemy, iż trwają zapisy na dwa turnieje taekwondo:

 • Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwon-do ZS PUT, 
  Kraków 18-19.03.2017 (wszystkie kategorie wiekowe)
 • Puchar Polski Taekwondo PZT ITF, Dzierżoniów 11.03.2017 (dzieci od 10 roku życia)

Zgłoszenia na zawody należy dokonywać do dnia 3.03..2017r. (zawody w Dzierżoniowie) oraz do 14.03.2017r. (zawody w Krakowie). Zgłoszeń można dokonywać podczas treningów (lista będzie dostępna przed wejściem na salę) lub pisząc e-mail na adres klubowy ksmistral@gmail.com w tytule wiadomości proszę wpisać „ZAPISY NA ZAWODY”. Należy podać imię i nazwisko, dokładny wzrost dziecka, posiadany stopień (kadeci, juniorzy i seniorzy podają też wagę) oraz datę urodzenia. Po wyznaczonych terminach dla poszczególnych turniejów nie będzie możliwości aby się zgłosić !!!

Na oba turnieje klub organizuje wyjazd autokarem. Szczegółowe informacje odnośnie wyjazdów zostaną podane w późniejszych terminach. W przybliżeniu wyjazd do Dzierżoniowa odbędzie się ok 3:00 w nocy z piątku na sobotę 11.03.2017r. Natomiast wyjazd do Krakowa odbędzie się w przybliżeniu między 5:00 a 6:00 w sobotę rano 18.03.2017r...

Czytaj więcej »

16466305_10210400538187362_1524136562_o.jpgZakończyliśmy projekt "Aktywność fizyczna z Klubem Sportowym Mistral - drogą do sukcesu", który nasz klub realizował. Projekt był współfinansowany przez Gminę Dąbrowa Górnicza. KS Mistral prowadził zajęcia sportowe w Ośrodku Sportowym przy ZSZ Sztygarka dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zajęcia sportowe były realizowane głównie w formie gier i zabaw ruchowych, ćwiczeń ogólnorozwojowych z gimnastyką korekcyjną dla najmłodszych uczestników. Dzieci oraz młodzież podnosiły swoje umiejętności w dyscyplinach sportu taekwondo i kickboxing. Dorośli mieli okazję zapoznać się z treningiem funkcjonalnym, który był wprowadzony z myślą o najstarszych uczestnikach. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Nasz klub kontynuuje zajęcia zgodnie z programem dla zainteresowanych osób uczestniczących w projekcie oraz dla nowych chętnych osób.  Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i w przyszłości ponownie się spotkamy ;)

Czytaj więcej »

prezentdospa.jpgŻyczenia Wesołych, Spokojnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

spędzonych w gronie najbliżych

oraz

aby nadchodzący rok okazał się bardziej pomyślny od poprzedniego

                                                                  życzy

                                                Klub Sportowy MISTRAL

Czytaj więcej »

Poniżej przedstawiamy rozkład treningów w grudniu:

Wojkowice

 • 22.12.2016 (czwartek) - trening odbywa się bez zmian
 • 27.12.2016 (wtorek) - trening odbywa się bez zmian
 • 29.12.2016 (czwartek) - trening odbywa się bez zmian
 • 3.01.2017 (wtorek) - trening odbywa się bez zmian

Dąbrowa Górnicza

 • 23.12.2016 (piątek) - trening odbywa się bez zmian
 • 26.12.2016 (poniedziedziałek) - trening odwołany
 • 28.12.2016 (środa) - trening odbywa się bez zmian
 • 30.12.2016 (piątek) - trening odbywa się bez zmian
 • 2.01.2017 (poniedziałek) - trening odbywa się bez zmian

Czytaj więcej »

1(1).jpgW dniach 3-4.12.2016r. w Nowym Sączu odbyły się zawody kickboxing Muszynianka Cup. W zawodach udział więło 3 zawodników KS Mistral. Byli to seniorzy, którzy pojechali do Nowego Sącza  sprawdzić swoje umiejętności w dwóch formułach walki: K-1 i kick-light. Nasi zawodnicy zdobyli 3 medale (1 złoty i dwa srebne). Mateusz Lędźwa zdobył I miejsce w formule kick-light senior -84kg pokonując w finale swojego klubowego kolegę Łukasza Kadłubca. Natomiast Przemysław Kaleta zdobył II miejsce w formule K-1 senior -75kg. Niestety zawody były tak zorganizowane, że obie formuły kicklight i  K-1 były rozgrywane równolegle dlatego Mateusz i Łukasz musieli zrezygnować ze startów w tej drugiej. Gratulacje dla chłopaków !

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć w galerii.

Czytaj więcej »

20161204_123811.jpgW dniach 3-4.12.2016r. w Łęcznej koło Lublina siedmiu reprezentantów naszego klubu uczestniczyło w seminarium dotyczącego walki sportowej w kickboxingu. Seminarium poprowadził Elijah Everill z Wielkiej Brytanii. Zawodnik z Wysp Brytyjskich to jeden z najlepszych kickbokserów na świecie młodego pokolenia. 9 krotnie stawał na najwyższym stopniu podium  Mistrzostw Świata. Zdobywał mnóstwo medali Mistrzostw Europy i Pucharu Świata kickboxing. Seminarium było podzielone na dwa dni, w których były prowadzone osobne bloki treningowe. Wróciliśmy z seminarium z kolejnym bagażem wiedzy i doświadczenia ;)

Zdjęcia z seminarium można obejrzeć w galerii.

Czytaj więcej »

Dragon Cup 11.2016.jpgNiewiele czasu mieli nasi zawodnicy na odpoczynek oraz na dojście do optymalnego stanu po Taekwondo Polish Open Cup. Nie dość, że mieli raptem 5 dni odpoczynku to musieli przebyć prawie 500 km do Strzelców Krajeńskich na Puchar Polski Taekwondo ITF - Dragon Cup. Zawody odbywały się w dniach 26-27.11.2016r. Na prawie 500 startujących nasz klub reprezentowało 15 zawodników i 6 członków ekipy. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie i zdobyli 22 medale (6 złotych, 8 srebnych i 8 brązowych) !!!

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć w galerii dzień 1 oraz dzień 2

Czytaj więcej »

facebook

Następne zawody

Mistrzostwa Polski Taekwon-do PZT ITF

Będzin, 13-14.04.2019 r.

Mistrzostwa Polski Taekwondo ITF Będzin 13-14.04.2019.jpg

tyg
dni
godz
min
sek

Współpraca

pzkb-logo.jpgLogo Taekwondo ITF.jpg

Ciekawe strony

5 palcowAZ-COM Mistral Camp.jpg logo.jpg

Miasta oraz Gminy współfinansujące i wspierające działania Klubu Sportowego Mistral

dąbrowa górnicza herb.jpg

Dąbrowa Górnicza

herb_bedzin.jpg

Powiat Będziński

wojkowice herb.jpg
Wojkowice

herb psary (1).jpg
 
Gmina Psary

 

 

b3_PLAKAT copy.jpg