ZAPISY TRWAJĄ CAŁY ROK

 

Co nowego w K.S. Mistral

Informacja KS MISTRAL - biuro nieczynne 08.2024.jpgInformujemy, iż klub oraz biuro będą nieczynne do dnia 08.08.2024 r. W przypadku pytań oraz innych spraw prosimy o kontakt po tym terminie ;)

Czytaj więcej »

Informacja KS MISTRAL - treningi w wakacje 2024.jpgKochani jeśli tęsknicie za treningami, jesteście na miejscu i nie chcecie stracić formy to zapraszamy na wakacyjne treningi kickboxingu. Treningi odbywają się od 9.07 do 8.08.2024 w Będzinie na Hali Sportowej Łagisza ul. Jedności 38

Wtorki i czwartki

 • 17:00 - 18:30 - pointfighting i elementy light contact (od 7 roku życia)
 • 18:30 - 20:00 - light contact, kick light, full contact (od 10 roku życia)

Osoby chętne na treningi muszą wysłać zgłoszenie na adres e-mail zawody.ksmistral@gmail.com w tytule wpisując TRENINGI W WAKACJE w treści wiadomości należy podać:

 • imię i nazwisko
 • data urodzenia
 • sekcja (Wojkowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Jaworzno)
 • grupa (II, III, IIIa, IIIb itp.)

Prosimy aby wpisać się również w formularz googla w jakie dni i na jakich formułach będziecie. Będziemy wtedy wiedzieć czy danego dnia można połączyć grupę jeśli będzie mało osób.
https://docs.google.com/document/d/170hvkpotXqU2ZUcOqvjNi3NlUVRqmTjDDu65pbPoEF8/edit?usp=sharing

Treningi są głównie dla uczestników grup od II do V oraz grup Mistral Fighters II i III.

ZAPRASZAMY!!!

Czytaj więcej »

Mistral Sport Camp 2024 - Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Boks Kickboxing Taekwondo K1 sztuki walki treningi dla dzieci śląsk.jpgKochani jeśli chcecie intensywnie potrenować, poprawić swoje umiejętności i kondycję to zapraszamy chętne osoby na obóz sportowy Mistral Fight Camp 2024! Ponownie będziemy trenować w Tresnej nad Jeziorem Żywieckim!

Termin:
15.08-22.08.2024 r.

Miejsce:
Tresna nad Jeziorem Żywieckim

Koszt obozu:
1300 zł

Zapewniamy:

 • zamknięty i monitorowany ośrodek
 • 7 noclegów
 • 3 posiłki dziennie
 • transport LUX autokarem
 • wykwalifikowana kadra wychowawcza
 • ubezpieczenie NNW
 • treningi kickboxingu, taekwondo i boksu
 • przygotowanie motoryczne i trening siłowy
 • 3 treningi dziennie

Ponadto dla chętnychlLimitowana termoaktywna koszulka obozowa Mistral Fight Camp 2024 – koszt 90 zł

O rezerwacji decyduje zadatek w wysokości 400 zł płatny do 15.07.2024 r. Z uwagi na ograniczoną ilość opiekunów liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność wpłat. W przypadku rezygnacji zadatek nie podlega zwrotowi. Rezerwacji należy dokonywać drogą mailową pisząc na adres e-mail: biuro.mistralcamp@gmail.com wpisując w tytule wiadomości OBÓZ SPORTOWY 2024 w treści podając:

 • Imię i nazwisko uczestnika
 • Datę urodzenia uczestnika
 • Numer telefonu do kontaktu
 • Adres (ulica, miasto, kod pocztowy)
 • Adres e-mail
 • Rozmiar koszulki (104, 116, 128, 140, 152, XS, S, M, L, XL, XXL)

Ilość miejsc jest ograniczona. Obóz dla osób od 7 roku życia.

Czytaj więcej »

Informacja KS MISTRAL - EGZAMIN podział grup 12.2023.jpgPoniżej przedstawiamy podział grup na egzamin na stopnie uczniowskie w taekwon-do, który odbędzie się w dniach 7.06.2024 oraz 8.06.2024 (piątek i sobota) w Ośrodku Sportowym Sztygarka w Dąbrowie Górniczej, ul. Górnicza 2 (Nie pomylić ze szkołą Sztygarka. Ośrodek Sportowy znajduje się po drugiej stronie ulicy naprzeciwko szkoły). Grupy są podzielone według roku urodzenia oraz ze względu na zdawany stopień CUP.  Nie należy sugerować się numerem grupy na egzaminie ponieważ podział jest inny niż na treningach !!! Prosimy aby zapoznać się z informacjami poniżej:

Egzamin w dniu 7.06.2024 r. (piątek)

 • Grupa 1 - Młodzik roczniki 2020, 2019, 2018 (wszystkie stopnie) - od 16:30 do 17:45
 • Grupa 2 - Młodzik rocznik 2017, 2016, 2015 (zdający na 10 cup do 9.3 cup) - od 18:15 do 20:30

Egzamin w dniu 8.06.2024 r. (sobota)

 • Grupa 3 - Młodzik rocznik 2017, 2016, 2015 (zdający  na 8 cup do 3.3) -  od 8:30 do 10:30
 • Grupa 4 - Kadet rocznik 2014, 2013, 2012 (zdający na 10 cup do 3.3 cup) - od 11:00 do 13:00
 • Grupa 5 - Junior i Senior rocznik 2011 i starsi (zdający na 10 cup do 1.3 cup) -  od 13:30 do 15:30

Podane godziny są godzinami szacowanymi i mogą ulec przesunięciu. Na egzamin należy stawić się na swoją grupę i wyznaczoną godzinę. W przypadku spóźnienia lub przyjścia na niewłaściwą grupę taka osoba nie będzie dopuszczona do egzaminu. Klub nie będzie robił od tego wyjątków! Na teren ośrodka wstęp będzie możliwy tylko po wyczytaniu z listy obecności. Przed wejściem będzie także sprawdzane posiadane wymaganego stroju na egzamin:

STRÓJ i SPRZĘT

Obowiązującym strojem podczas egzaminu jest koszulka klubowa (dla wszystkich uczestników) oraz spodenki do kickboxingu (dotyczy wszystkich osób)Uczestnicy przychodzący na egzamin w innych koszulkach niż klubowa oraz spodenki inne niż do kickboxingu nie będą dopuszczane do egzaminu. Spodnie długie, dresowe, spodenki piłkarskie, rekreacyjne, kąpielowe, szorty oraz koszulki w kwiatki, kropki, z kaczorem Donaldem, z cekinami itp. itd. nie są strojem do kickboxingu. Zakazane jest również wkładanie getrów, leginsów itp. pod spodenki. Dlatego sugerujemy aby dwa razy sprawdzić przed egzaminem czy posiada się obowiązujący strój ponieważ klub nie będzie robił wyjątków. Przed egzaminem należy ściągnąć dzieciom biżuterię (kolczyki, łańcuszki, bransoletki itp.). W przypadku gdy kolczyków nie da się wyciągnąć należy uszy zabezpieczyć np. plastrem.

Ponadto w grupach treningowych I-III (dzieci 4-12 lat) będzie sprawdzane czy sprzęt oraz strój jest podpisany. Wielokrotnie informowaliśmy aby sprzęt podpisywać ponieważ w przypadku pozostawienia po zajęciach ułatwia to odnalezienie właściciela. Egzamin jest dobrą okazją aby to sprawdzić :) Dzieci wielokrotnie zapominają zabrać swoich rzeczy po treningu. Ponadto z uwagi, że rzeczy są jednakowe dorośli, a tym bardziej dzieci nie są w stanie określić czy pozostawiona rzecz jest ich własnością. Dlatego prosimy aby podpisać np. imieniem i nazwiskiem lub inicjałami na metce koszulkę, spodenki, pas, bidon, rękawice oraz ochraniacze.

Prosimy aby dzieciom, które posiadają długie włosy (chłopcy i dziewczynki) odpowiednio spinać tak aby nie ograniczały widoczności w trakcie wykonywania ćwiczeń. Ze względów bezpieczeństwa zabronione jest wkładanie do włosów metalowych spinek, wsuwek itp. Dozwolone jest stosowanie gumek do włosów, frotek i materiałowych opasek do włosów.

Na egzamin należy także zabrać sprzęt do treningu:

 • Młodzik - 4-6 lat (roczniki  2018, 2019, 2020) - nie dotyczy + dzienniczek
 • Młodzik - 7-9 lat (roczniki 2017, 2016, 2015) - rękawice oraz ochraniacz na zęby + dzienniczek
 • Kadet - 10-12 lat (roczniki 2014, 2013, 2012) - rękawice, bandaże na dłonie, ochraniacz na zęby, ochraniacz krocza chłopcy, ochraniacze piszczel-stopa + dzienniczek
 • Junior młodszy - 13-15 lat (roczniki 2011, 2010, 2009) - rękawice, bandaże na dłonie, ochraniacz na zęby, ochraniacz krocza chłopcy, ochraniacze piszczel-stopa + dzienniczek (osoby posiadające)
 • Junior i Senior - 16 i więcej (roczniki 2008 i starsi) - rękawice, bandaże na dłonie , ochraniacz na zęby, ochraniacz krocza chłopcy, ochraniacze piszczel-stopa.

Wszystkich zdających obowiązuje posiadanie pasa egzaminie. Dotyczy tylko osób, które zdawały egzaminy w poprzednich edycjach.

Sprzęt będzie sprawdzany przed rozpoczęciem egzaminu. W przypadku braku którejkolwiek z wymaganych rzeczy taka osoba nie będzie dopuszczona do egzaminu. Ochraniacz na zęby powinien być prawidłowo uformowany. Dobrze uformowany ochraniacz nie osuwa się nawet przy otwartych ustach.

Dodatkowo wszystkie zdające osoby muszą mieć ze sobą na egzamin dzienniczki. W trakcie egzaminu będą uzupełniane punkty i naklejki w dzienniczkach. Dzienniczki nie będą uzupełniane w innym terminie!

Informujemy, iż uroczyste wyróżnienie i podsumowanie klasyfikacji z obecnego sezonu odbędzie się po wakacjach.

Dlatego prosimy aby zapoznać się z wcześniej publikowanymi informacjami dotyczącymi egzaminu: wymagany strój, wymagany sprzęt ochronny dla poszczególych grup (rękawice, ochraniacze, zagadnienia do nauki itp. Bez wymaganego stroju i sprzętu nie będzie można podejść do egzaminu. Zdjęcia z egzaminu będą udostępnione na naszej stronie. Wejście na ośrodek będzie tylko możliwy po wyczytaniu z listy uczestników.

ZAGADNIENIA

Zagadnienia do egzaminu są do pobrania poniżej. Zagadnienia sąpodzielone ze względu na wiek oraz egzaminowany stopień CUP. Poza samym egzaminem, na którym trzeba będzie wykazać się z teorii i praktyki na ocenę egzaminu będą miały też wpływ inne czynniki:

 • zaangażowanie podczas treningów,
 • systematyczność w uczęszczaniu na treningi,
 • dyscyplina podczas treningu,
 • punktualność,
 • udział w zawodach.

Mimo wszystko do egzaminu należy podchodzić „na luzie”. Nie jest to szkoła. Wiadomo, że szczególnie dzieci różnie reagują na wszelkiego rodzaju sprawdziany. Dlatego na wynik egzaminu ma wpływ również całoroczna postawa uczestnika podczas treningu. W najmłodszych grupach do egzaminu podchodzimy z „przymrużeniem oka”. Dzieci nie potrafią jeszcze dobrze czytać i to rodzice muszą poświęcić swój czas aby pomóc dziecku w nauce. Pamiętajmy jednak, że dziecko powinno się wykazać przynajmniej minimalną wiedzą.

Natomiast osobom, które zdają na wyższe stopnie oraz osobom starszym będzie poświęcona większa uwaga. Jest to spowodowane tym, iż w przeszłości podczas egzaminów wielokrotnie ich wiedza z powodu ograniczonego czasu nie zawsze była weryfikowana w dostatecznym stopniu. Spowodowało to, iż coraz częściej i coraz więcej osób przychodziło na egzamin nieprzygotowanym.

PODZIAŁ STOPNI:

Stopnie uczniowskie młodzieżowe - 20 stopni
(młodzicy, kadeci - roczniki 2012 - 2020):

10 cup- biały pas
9.1 cup- biały pas z jedną żółtą belką
9.2 cup – biały pas z dwoma żółtymi belkami
9.3 cup – biały pas z trzema żółtymi belkami
8 cup- żółty pas
7.1 cup- żółty pas z jedną zieloną belką
7.2 cup – żółty pas z dwoma zielonymi belkami
7.3 cup – żółty pas z trzema zielonymi belkami
6 cup- zielony pas
5.1 cup- zielony pas z jedną niebieską belką
5.2 cup – zielony pas z dwoma niebieskimi belkami
5.3 cup – zielony pas z trzema niebieskimi belkami
4 cup- niebieski pas
3.1 cup- niebieski pas z jedną czerwoną belką
3.2 cup – niebieski pas z dwoma czerwonymi belkami
3.3 cup – niebieski pas z trzema czerwonymi belkami
2 cup- czerwony pas
1.1 cup- czerwony pas z jedną czarną belką
1.2 cup – czerwony pas z dwoma czarnymi belkami
1.3 cup – czerwony pas z trzema czarnymi belkami 

Stopnie uczniowskie seniorskie - 10 stopni
(juniorzy młodsi, juniorzy, seniorzy - roczniki 2011 i starsze)

10 cup- biały pas
9 cup- biały pas z żółtą belką
8 cup- żółty pas
7 cup- żółty pas z zieloną belką
6 cup- zielony pas
5 cup- zielony pas z niebieską belką
4 cup- niebieski pas
3 cup- niebieski pas z czerwoną belką
2 cup- czerwony pas
1 cup- czerwony pas z czarną belką

ZAGADNIENIA

MŁODZIK - roczniki 2018, 2019, 2020

MŁODZIK - roczniki 2015, 2016, 2017

KADET- roczniki 2012, 2013, 2014

JUNIOR MŁODSZY, JUNIOR, SENIOR, MASTERS - roczniki 2011 i strarsi

Czytaj więcej »

Informacja KS MISTRAL - EGZAMIN 06.2024.jpgRozpoczynamy zapisy na egzamin na stopnie uczniowskie  w taekwondo CUP. Egzamin odbędzie się w dniu 07.06.2024 (piątek) oraz 08.06.2024 (sobota) w Ośrodku Sportowym Sztygarka, ul. Górnicza 1 w Dąbrowie Górniczej.

Będzie przeprowadzony jeden centralny egzamin z podziałem na grupy. W dniu 07.06.2024 (piątek) egzamin będzie przeprowadzany od godziny 16:30 do godzin wieczornych z podziałem na grupy ze względu na wiek oraz na egzaminowany stopień CUP. W piątek rozpoczynamy egzamin od najmłodszych uczestników. W dniu 08.06.2024 (sobota) egzamin będzie przeprowadzony od rana do godzin południowych. Dokładny podział grup na dni i godziny zostanie podany po zamknięciu list z zapisami na egzamin. Prawdopodobnie będzie zbliżony podział grup jak miało to miejsce podczas ostatniego egzaminu, który odbył się w grudniu 2023 r.

Szczegółowe informacje są dostępne w rozwinięciu wiadomości...

Czytaj więcej »

Mistral Summer Cup, Będzin 25.05.2024 - A4 - kompresja.jpgRozpoczynamy zapisy na zawody - Mistral Summer Cup. Zawody odbędą się w Będzinie w dniu 25.05.2024 r. (sobota). Zgłoszeń można dokonywać przez stronę internetową www.rejestracja-ksmistral.pl oraz pisząc na adres e-mail: zawody.ksmistral@gmail.com

Ostateczny termin zgłoszeń to 16.05.2024 r. (czwartek) do godziny 22:00. Należy podać nazwę zawodów, imię i nazwisko uczestnika, płeć, rok urodzenia, kategorie wiekową, dokładny wzrost, kategorie wzrostową, posiadany stopień CUP, ilość dotychczasowych stoczonych walk na zawodach (w formułach: pointfighting, light contact, kick light, semi hogo itp.) – dotyczy tylko dzieci starszych i kadetów młodszych oraz konkurencjie, w których zawodnik będzie brał udział. Do tego terminu należy dopełnić wszystkich formalności: opłata za udział w zawodach, oddanie oświadczeń i zgód na udział w zawodach itp.

Data:
27.05.2024 r. (sobota)

Miejsce zawodów:
Hala Sportowa „Łagisza”
ul. Jedności 38
42-504 Będzin

Organizator:
Klub Sportowy Mistral Będzin

Patronat:
Honorowy patronat Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego

Patronat medialny:
TVP 3
Polskie Radio Katowice

Sponsorzy główni:
Vibram fivefingers
5palców
MarcoCaffe

W rozwinięciu wiadomości znajduje się więcej informacji...

Czytaj więcej »

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu, Będzin 12-14.04.2024 - PLAKAT A4..jpgRozpoczynamy zapisy na zawody - Mistrzostwa Polski w Kickboxingu. Zawody odbędą się w Będzinie w dniach 12-14.04.2024 r. Zgłoszeń należy dokonywać jednocześnie w dwóch formach tj. przez stronę internetową www.rejestracja-ksmistral.pl oraz pisząc na andres e-mail zawody.ksmistral@gmail.com

Aby uniknąć błędów ostateczny termin zgłoszeń zawodników jest do dnia 2.04.2024 r(wtorek) godzina 22:00. Należy podać imię i nazwisko uczestnika, rok urodzenia, kategorie wiekową, kategorię wagową, dokładną wagę oraz konkurencje, w których zawodnik będzie brał udział. Do dnia 04.04.2024 r. (czwartek) tego terminu należy dopełnić wszystkich formalności: opłata za udział w zawodach, oddanie oświadczeń i zgód na udział w zawodach itp.

Data:
12-14.04.2024 r. (piątek, sobota i niedziela)

Miejsce zawodów:
Hala Sportowa „Będzin Arena”,
ul. Sportowa 20,
42-500 Będzin

Miejsce rejestracji i kontroli wagi:
Hala Sportowa „Będzin Arena” - ul. Sportowa 20, 42-500 Będzin

 • Pątek (12.04.2024) - 10:00 wspólne wejście całego klubu

Organizator:
Klub Sportowy Mistral
Jurajska Akademia Sportu

Patronat:
Polski Związek Kickboxingu
Honorowy patronat Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego

Patronat medialny:
TVP 3 Katowice
Polskie Radio Katowice
Fightime

Sponsorzy główni:
Vibram fivefingers
5palców
Sport Masters

W rozwinięciu wiadomości znajduje się więcej informacji...

Czytaj więcej »

Dni otwarte 03.2024 - Klub Sportowy Mistral - kickboxing taekwondo boks sztuki walki samoobrona cross kids Będzin Dąbrowa Górnicza Wojkowice Jaworzno Katowice Sosnowiec Czeladź .jpgZapraszamy ponownie na dni otwarte w Llubie Sportowym Mistral. W dniach od 25.03.2024 r. do 29.03.2024 r. możecie skorzystać z bezpłatnych zajęć dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych!

Jeśli poprzednim razem z jakiegoś powodu nie daliście rady lub zabrakło Wam motywacji to teraz macie kolejną szansę ;P

Do wyboru zajęcia:

 • kickboxing/taekwondo
  - Grupa dzieci 4-6 lat (Małe Mistrale)
  - Grupa 7-9 lat (Małe Mistrale)
  - Grupa 10 -13 lat (Kadet)
  - Grupa młodzież i dorośli (Junior i Senior)
  - Grupa dorośli +30 lat (Masters)
 • Boks (zajęcia odbywają się tylko w Dąbrowie Górniczej)
 • Samoobrona (zajęcia odbywają się tylko w Dąbrowie Górniczej)
 • Cross trening i trening funkcjonalny dla dzieci 7-13 lat (zajęcia odbywają się tylko w Dąbrowie Górniczej)
 • Cross trening i trening funkcjonalny dla młodzieży i dorosłych (zajęcia odbywają się tylko w Dąbrowie Górniczej)

Jak się zapisać?

Należy wysłać zgłoszenie na adres e-mail: zapisy.ksmistral@gmail.com W tytule wiadomości należy wpisać "DNI OTWARTE", w treści wiadomości należy podać:

 • imię i nazwisko uczestnika
 • pełną datę urodzenia uczestnika
 • sekcja (Wojkowice, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Będzin)
 • rodzaj zajęć:
  - kickboxing/taekwondo
  - cross trening i trening funkcjonalny
  - cross trening i trening funkcjonalny dla dzieci 7-13 lat
  - samoobrona
  - masters dorośli +30 lat
  - numer telefonu do kontaktu.

Możecie skorzystać z kilku zajęć jednocześnie! Natomiast może to być uzależnione od dostępności wolnych miejs. W informacji zwrotnej otrzymacie potwierdzenie możliwości udziału w zajęciach oraz dalsze instrukcje🙂

Będziemy również wdzięczni za udostępnia naszego posta na facebooku, zostawienie tam lajka. Można także oznaczyć znajomych w komentarzu pod postem. Nie zajmie to dużo czasu, a pomoże to dotrzeć dowiększej ilości osób ;)

ZAPRASZAMY!

Czytaj więcej »

Mistrzostwa Polski Kickboxing Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Kickboxing Boks Taekwondo K1 Samoobrona-12.jpgW dniach 15-17.03.2024 r. w Płocku odbywały się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Juniorów, Seniorów i Weteranów w formule Full Contact. Do zawodów zgłosiło się 319 zawodników z 69 klubów z całego kraju. Nasz klub reprezentowało dziewięć osób (8 zawodników i 1 trener).

Wracamy 3 medalami w tym 1 złotym, 1 srebrnym i 1 brązowym:

 • I miejsce - Roman Bushchak (Senior -91 kg)
 • II miejsce - Emilia Gorczycka (Junior Młodszy -56 kg)
 • III miejsce - Nina Zapora (Junior Młodszy -52 kg)

Udział w zawodach był współfinansowany przez Powiat Będziński w ramach zadania publicznego "Współzawodnictwo sportowe zawodników KS Mistral".

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć w galerii Dalszy wpis znajduje się w rozwinięciu wiadomości...

Czytaj więcej »

Konsultacje Pointfighting Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Kickboxing Boks Taekwondo K1 Samoobrona-2.jpgW dniu 16.03.2024 r. w Warszawie odbyły się konsultacje kickboxing pointfighting prowadzone przez trenerów Kadry Narodowej Kadetów Pointfighting Emilię Szabłowską i Mateusza Dylawerskiego. W konsultacjach uczestniczyło liczne grono zawodników z wielu klubów w tym 8-osobowa ekipa naszych młodszych zawodników:

 • Zuzanna Zapora
 • Zuzanna Zawierucha
 • Ewelina Dadaniak
 • Emilia Bielecka
 • Natalia Bielecka
 • Magdalena bielecka
 • Olaf Mysera
 • Bruno Szczepański

Udział w seminarium był współfinansowany przez Powiat Będziński w ramach zadania publicznego "Współzawodnictwo sportowe zawodników KS Mistral"

Gratulacje dla wszystkich zawodników za ciągłą pracę nad własnym rozwojem!

Czytaj więcej »

facebook

Następne zawody

Mistral Fight Camp

Tresna, 15-22.08.2024Mistral Sport Camp 2024 - Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Boks Kickboxing Taekwondo K1 sztuki walki treningi dla dzieci śląsk.jpg
tyg
dni
godz
min
sek

Współpraca

logo PZKB 1.jpg

ITF Poland LOGO 1.jpg

Polski Związek Bokserski(1).jpg

Śląski Związek Bokserski w Katowicach.jpg

Ciekawe strony

5 palców.jpgCodeBlueSolutionsLogo_LightBG.jpg Mistral Camp.jpg skoweralogowektor.jpg

 

GEBSTAR-logo-RGB-72dpi.jpg AUTO CENTRUM PIK logo_kolor.jpg

azcom.jpg

Miasta oraz Gminy współfinansujące i wspierające działania Klubu Sportowego Mistral

Miasta i Gminy(1).jpg

.