ZAPISY TRWAJĄ CAŁY ROK

 

Co nowego w K.S. Mistral

Przypominamy, iż tak jak informowaliśmy wcześniej treningi w Dąbrowie Górniczej nie odbędą się w dniach:

 • 4.01.2016r (poniedziałek) - trening był odrobiony w dniu 11 listopada
 • 6.01.2016r (środa) - Święto Trzech Króli

W pozostałe dni zajęcia odbywają się bez zmian według grafiku.

Czytaj więcej »

Poniżej przedstawiamy rozkład treningów w okresie świątecznym:

 • Dąbrowa Górnicza (28.12.2015r.) - trening odwołany
 • Wojkowice (29.12.2015r.) - trening odbywa się bez zmian
 • Dąbrowa Górnicza (30.12.2015r.) - trening odbywa się bez zmian
 • Wojkowice (31.12.2015r.) - trening odwołany
 • Dąbrowa Górnicza (1.01.2016r.) - trening odwołany

Czytaj więcej »

weolych.jpgŻyczenia szczęśliwych, zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych.

Aby nowy rok był lepszy od poprzedniego oraz spełnienia wszystkich marzeń 

  życzy Klub Sportowy Mistral.

Czytaj więcej »

WP_20151202_11_19_47_Pro.jpgW miesiącu grudniu Starostwo Powiatowe w Będzinie rozpoczęło cykl zajęć i warsztatów wspierających tworzenie i funkcjonowanie różnych form integracji społecznej dzieci,  młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Podjęte działania miały także na celu udzielenie wsparcia przy tworzeniu przez środowiska lokalne wolontariatów międzypokoleniowych oraz nawiązanie bliższej współpracy z istniejącymi już organizacjami i instytucjami. 2 grudnia 2015 roku odbyły się pierwsze międzypokoleniowe zajęcia sportowe dla uczniów klasy 3a Gimnazjum w Wojkowicach oraz członków Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior. Krótką rozgrzewkę przy muzyce poprowadziła Pani Maria Matusiak z Aktywnego Wojkowickiego Seniora, a całe zajęcia poprowadził instruktor sportów walki i rekreacji ruchowej Krzysztof Wiśniewski z Klubu Sportowego Mistral.

W trakcie zajęć sportowo-rekreacyjnych z elementami taekwondo gimnazjaliści i seniorzy przełamywali bariery międzypokoleniowe poprzez ruch i zabawę.  Dowiedzieli się także jak ważna jest aktywność fizyczna w każdym wieku i w codziennym życiu.

Mimo sporego wysiłku fizycznego wszyscy uczestnicy zajęć byli bardzo zadowoleni z ich przebiegu, a sami seniorzy stwierdzili, że młodzież dodała im sporo energii w zwalczaniu jesiennej nudy.

Kolejne międzypokoleniowe warsztaty sportowe odbyły się 10 grudnia w Zespole Szkół w Siewierzu oraz 15 grudnia w Szkole Podstawowej im. Alfreda Szklarskiego w Sarnowie.
Wszystkie spotkania upłynęły w przyjemnej atmosferze. Dostarczyło zarówno dzieciom, jak i seniorom dużo radości i miłych wrażeń.  Było dużo śmiechu i zabawy.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

Czytaj więcej »

12339522_1392264237739889_5353711468506181173_o.jpg14 grudnia 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Będzinie odbyło się wręczenie stypendiów Powiatu Będzińskiego dla Najzdolniejszych Uczniów i Studentów – Mieszkańców Powiatu Będzińskiego za osiągnięcia w roku 2014/2015.

Na zaproszenie gospodarzy uroczystości Starosty Będzińskiego Arkadiusza Watoły i Przewodniczącego Rady Powiatu Będzińskiego Radosława Barana udział w uroczystości wzięli poseł Barbara Dolniak, natomiast posła Waldemara Andzel reprezentowała Pani Dorota Białek. Wśród licznie przybyłych gości byli włodarze miast i gmin z terenu powiatu Wiceprezydent Miasta Będzina Daria Paterek, Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, Zastępca Wójta Gminy Psary Marta Szymiec, zastępca Wójta Gminy Mierzęcice Andrzej Cembrzyński, Kierownik  Referatu Oświaty w Urzędzie Miasta w Sławkowie Janusz Mróz, Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Robert Szpinda, Sekretarz Powiatu Tomasz Dzierżanowski, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Promocji Teresa Płoszaj-Binko, Najważniejszymi osobami tego dnia byli oczywiście stypendyści oraz ich rodziny.

Starosta Będziński pogratulował stypendystom otrzymanego wyróżnienia, które jest wynikiem wytężonej i długotrwałej pracy w dążeniu do założonego celu oraz rozwijania pasji. Podkreślił także ogromną rolę rodziców, kadry pedagogicznej oraz trenerów, których zaangażowanie i poświęcenie przyczyniło się do osiągnięcia sukcesów ich dzieci, uczniów i studentów. 

W trakcie uroczystości Członek Zarządu Powiatu Będzińskiego Robert Szpinda osobiście pogratulował ogromnego sukcesu naszemu zawodnikowi Mateuszowi Lędźwie, który w dniu 5 grudnia br. w trakcie IX edycji turnieju „Mazovia Cup International” zdobył Puchar Europy Kickboxing w kategorii – 80 kg. Gratulacje otrzymał także trener z Klubu Sportowego Mistral Krzysztof Wiśniewski.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

Czytaj więcej »

12244653_1391868174446162_5895710456103365730_o (1).jpgW dniu 8.12.2015 w Urzędzie Miasta w Wojkowicach odbyło się spotkanie z Burmistrzem Tomaszem Szczerbą oraz z Panią Poseł na Sejm RP Barbarą Chrobak. Na spotkanie zostali zaproszeni wszyscy medaliści zawodów Taekwondo Polish Open Cup, które odbywały się w Opolu w dniach 21-22.11.2015r. KS Mistral reprezentowały na tych zawodach 74 osoby w tym 61 zawodników i 13 członków ekipy (trenerzy, kierownicy ekipy, sekundanci). KS Mistral w sumie zdobył 26 medali w tym 4 złote, 11 srebrnych i 11 brązowych. Burmistrz Tomasz Szczerba i Pani Poseł na Sejm RP Barbara Chrobak wręczyli dzieciom listy gratulacyjne. Na najmłodszych i ich rodziców czekał także mały poczęstunek.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

Czytaj więcej »

vibram przecena.jpgHo ho ho!!! Świąteczna wyprzedaż w sklepie 5palcow. Śpieszcie się bo buty znikają jak świeże bułeczki. Wszystkie osoby z naszego klubu zainteresowane butami składają zamówienie przez sklep na stronie www.5palcow.pl W uwagach wpisujecie imię i nazwisko oraz KS Mistral. Po zweryfikowaniu dla członków naszego klubu oprócz tego będą jeszcze dodatkowe rabaty. Więcej informacji na treningach ;) Buty do odbioru w piątek na treningu więc przygotujcie się finansowo ;)

Czytaj więcej »

mistral tarczyn (27).jpg5 grudnia nasz klub jak co roku brał udział w Pucharze Europy Kickboxing, który odbywa się w Tarczynie. Z naszego klubu startowało 22 zawodników. Prawie drugie tyle stanowili członkowie ekipy (trener, kierownicy ekipy i sekundanci). Nasi zawodnicy wywalczyli w sumie 12 medali (2 złote, 5 srebnych, 5 brązowych). I byłoby tego więcej ale cóż... Do kilku walk można mieć duże zastrzeżenia co do decyzji sędziów ale jak to w sportach walki bywa trzeba tak wygrywać, żeby nie było wątpliwości co do wyniku i nie było możliwości do "manewru". Są zawodnicy, którzy przyzwyczaili nas do tego, że reprezentują już dobry poziom i z  zawodów na zawody widać u nich ciągły postęp. Warto jednak wymienić tu dwóch zawodników, którzy zdobyli 4 miejsca. Mimo tego, że nie chcą aby o nich pisać i unikają zdjęć to trzeba o tym napisać bo jeśli porównać ich walki sprzed roku z obecnymi to tak jakby zrobili skok do przodu o lata świetlne. Mowa o Przemysław Kaleta i Roman Bushchak...

Czytaj więcej »

mazowia 2015.jpgOsoby jadące na zawody do Tarczyna proszone są o zapoznanie się z informacjami poniżej:

Wyjazd na zawody odbędzie się autokarem w dniu 5.12.2015 (sobota) z parkingu przy Urzędzie Miasta w Wojkowicach o godzinie 2:00 w nocy z piątku na sobotę.

Z racji godzin rozpoczęcia zawodów i konieczność rejestracji bardzo prosimy o punktualność !!!

Na zawody należy zabrać:

 • koszulkę klubową
 • buty sportowe (halówki lub trampki)
 • rękawice, ochraniacze stóp, piszczeli, głowy, ochraniacz zębów
 • strój do walki ( spodenki oraz długie spodnie do kickboxingu)
 • książeczkę sportową
 • zgody od rodziców na wyjazd na zawody

Planowany powrót w późnych godzinach wieczornych ok godz. 23:00-24:00.

Czytaj więcej »

DSC_9282.jpgW dniach 21-22.11.2015 nasz klub startował jak co roku na Taekwondo Polish Open Cup. W zawodach udział wzięło ponad 540 zawodników i zawodniczek z klubów z całej Polski oraz 6 ekip zagranicznych (Austria, Mołdawia, Ukraina, Szkocja, Czechy oraz Armenia). KS Mistral reprezentowały 74 osoby w tym 61 zawodników i 13 członków ekipy ( trenerzy, kierownicy ekipy, sekundanci). Nasz klub w sumie zdobył 26 medali w tym 4 złote, 11 srebnych i 11 brązowych. Niestety jak to w sporcie bywa wiele było rozczarowań ponieważ żeby wygrać to ktoś musi przegrać. Pozostali nasi zawodnicy ocierali się także o strefę medalową (10 czwartych miejsc) ponieważ docierali do półfinałów ale brakowało czasami albo odrobinę szczęścia lub sił i doświadczenia w walkach o finał oraz o brązowe medale. Miejsce tuż za podium jest najbardziej niewdzięczną pozycją w zawodach. Każdy ma świadomość jak niewiele brakowało do upragnionego medalu.

Podsumowując był to pierwszy wyjazd naszego klubu tak licznym składem. Pierwszy raz wystartowali nasi najmłodsi zawodnicy. W kategorii dzieci na 40 startujących z naszego klubu tylko jedno dziecko było wcześniej na zawodach! Jesteśmy bogatsi o kolejne doświadczenia. Kilka rzeczy nas zaskoczyło a innych w ogóle nie wzięliśmy pod uwagę. Wiemy na przyszłość jakie elementy należy usprawnić w naszej organizacji oraz jakich błędów musimy się wystrzegać. Mamy nakreślony plan i wyznaczone cele, które systematyczne będziemy realizować.

Serdeczne podziękowania i gratulacje dla wszystkich zawodników za udział w zawodach i wolę walki!

Podziękowania również dla wszystkich członków klubu i rodziców, którzy pomagali w trakcie zawodów. Za poświęcony swój wolny czas i bezinteresowną pomoc. Przez te dwa dni od rana do późnego wieczora daliście z siebie wszystko. Aż przykro było patrzeć na te umęczone twarze ;)

Dziękujemy firmie 5palców, Burmistrzowi Miasta Wojkowice Tomaszowi Szczerbie, Panu Marcinowi Wrońskiemu za wsparcie naszego wyjazdu oraz wszystkim osobom prywatnym, które ciągle wspierają nasz klub. To bez was ten wyjazd nie mógłby dojść do skutku. Dziękujemy za pomoc!

Nasz następny kierunek to European Cup - 9th Mazovia Cup International, Tarczyn 5.12.2015

Ze sportowym pozdrowieniem, taekwon!

Czytaj więcej »

facebook

Następne zawody

NOWY NABÓR 2020

30.12.2019 r.

Nowy Nabór 2020 KS Mistral(1).jpg

tyg
dni
godz
min
sek

Współpraca

pzkb-logo.jpgLogo Taekwondo ITF.jpg

Ciekawe strony

5 palcowAZ-COM Mistral Camp.jpg logo.jpg

Miasta oraz Gminy współfinansujące i wspierające działania Klubu Sportowego Mistral

dąbrowa górnicza herb.jpg

Dąbrowa Górnicza

herb_bedzin.jpg

Powiat Będziński

wojkowice herb.jpg
Wojkowice

herb psary (1).jpg
 
Gmina Psary

 

 

b3_PLAKAT copy.jpg