ZAPISY TRWAJĄ CAŁY ROK

 

Co nowego w K.S. Mistral

Informujemy, iż dzisiejszy trening w Dąbrowie Górniczej odbywa się bez zmian według grafiku dla poszczególnych grup wiekowych.

Czytaj więcej »

Informujemy, iż od dziś następuje zmiana godzin treningów w piątki w Dąbrowie Górniczej. Zajęcia będą się rozpoczynały:

 • 17:30 - 19:00 - w tych godzinach przychodzą tylko osoby wyznaczone na treningu przez trenera
 • 19:00 - 20:30 - młodzież i dorośli

Pozostałe dni i godziny nie ulegają zmianie.

Czytaj więcej »

Bardzo prosimy aby na najbliższe treningi w Dąbrowie Górniczej i Wojkowicach zakładać koszulki klubowe. Na zajęciach będą robione zdjęcia grupowe. 

Czytaj więcej »

SAM_3172.jpgW sobotę 3.10.2015r nasz  klub wystąpił z małym pokazem przy okazji zorganizowanego Festynu Rodzinnego w Wojkowicach. Nasi adepci mogli zaprezentować publiczności swoje umiejętności z zakresu Taekwondo i Kickboxing.
W pokazie wystąpili:

 • Krzysztof Wiśniewski - trener
 • Mateusz Lędźwa
 • Nikola Chabińska
 • Daniel Polanskyi
 • Roman Bushchak
 • Kamil Ferdyn
 • Aleksander Hachul
 • Kacper Pietrak
 • Tymoteusz Pańkowski
 • Marcel Czop
 • Emilia Wylężek
 • Kacper Szulc

Wszystkim uczestnikom, osobom towarzyszącym oraz rodzicom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. Serdeczne podziękowania również dla Dyrekcji Gimnazjum i grona pedagogicznego za zaproszenie na Festyn Rodzinny.
Zdjęcia z pokazu można obejrzeć w galerii

Czytaj więcej »

open-cup-2015-www.jpg21-22.11.2015r w Opolu odbędzie się Taekwondo Polish Open Cup. Jak co roku nasz klub wybiera się na te zawody. Jest to jedna z największych imprez Taekwondo w roku, która odbywa się w nowoczesnym Centrum Wystawienniczo-Kongresowym. Na zawody te przyjeżdżają kluby z całej Polski w związku z czym są one bardzo dobrze i licznie obsadzone.

Informujemy, że zgłoszenia na zawody należy dokonywać do 15.11.2015r podczas treningów lub pisząc e-mail na adres klubowy ksmistral@gmail.com. Po tym terminie nie ma możliwości aby zgłosić się na zawody. Należy podać imię i nazwisko, dokładny wzrost, wagę oraz datę urodzenia. Wszystkie chętne osoby proszone są o zapoznanie się z komunikatem zawodów.

Czytaj więcej »

12045476_10153519944461001_4567356865563347337_o(1).jpgW dniach 26-27.09.2015r w Częstochowie odbyło się seminarium, które poprowadził Don Dalton 8. DAN (Irlandia) prezydent ITF Union. W seminarium uczestniczyło blisko 70 osób z całej Polski. Pierwszy dzień był podzielony na dwie jednostki treningowe w trakcie, których rozwijano technikę walki sportowej. Drugi dzień również był poświęcony na doskonaleniu walki sportowej oraz szkoleniu sędziowskiemu ITF oraz układom formalnym.

Zdjęcia z seminarium można obejrzeć w galerii.

Czytaj więcej »

Vibram_B2_9783_LOWres-p1.jpgOd 1 października 2015r ruszamy z treningami funkcjonalnymi w Dąbrowie Górniczej. Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki i środy o godzinie 20:30. Zajęcia są skierowane do obu płci, do osób zarówno uprawiających różnego rodzaju sporty walki i tych które nie miały z nimi do czynienia.

Czym jest trening funkcjonalny?

Trening funkcjonalny imituje ruchy, które wykonujemy na co dzień. Może być doskonałym uzupełnieniem treningu sportów walki jak i zwykłego treningu na siłowni. Dzięki treningowi funkcjonalnemu poprzez zastosowanie wysokiej intensywności ćwiczeń, których celem jest wszechstronne wzmocnienie mięśni bez rozbudowywania masy mięśniowej możemy pracować nad poprawą kondycji, siły i szybkości oraz zwiększać gibkość i zakresy ruchów, przy jednoczesnej poprawie naszej sylwetki poprzez poprawę gęstości mięśni i ich napięcia. Podstawowymi zasadami tego treningu są: wielostawowość ćwiczeń (odejście od ćwiczeń izolowanych, stosowanych w kulturystyce) oraz funkcjonalność ćwiczeń, czyli ich użyteczność imitująca ruchy codziennego życia. Zaletą wykonywania ćwiczeń złożonych jest poprawa działania układu krążenia oraz wzrost wydolności organizmu, ponieważ ćwiczenia te wymuszają intensywniejsze krążenie krwi w naszym organizmie. Trening ten korzystnie wpływa na wzmocnienie mięśni całego ciała z racji tego, że aktywizuje do pracy wszystkie rodzaje włókien mięśniowych, w odróżnieniu od tradycyjnych metod treningowych. Ten rodzaj treningu angażuje do pracy często zaniedbywane przez nas mięśnie głębokie jak i „centralny gorset mięśniowy” wzmacniając mięśnie tułowia zarówno z przodu jak i z tyłu, odciążając kręgosłup. Mięśnie te odpowiadają za utrzymanie prawidłowej postawy i zapobiegają występowaniu bólów kręgosłupa. 

Jak wygląda trening funkcjonalny? 

Trening funkcjonalny pozornie wydaję się łatwy. Treningi są różnorodne często prowadzone w różnych formach. Na treningach wykorzystuję się elementy gimnastyki, kalisteniki oraz w zasadzie wszystkie możliwe przybory m.in. TRX, sztangielki, gryfy, kettle, piłki gumowe, piłki lekarskie, obciążenia, liny, drabinki koordynacyjne, bosu, skrzynie, płotki, sprzęt do boksu, worki bułgarskie.... itp. itd. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest nasza fantazja.

Zalety treningu funkcjonalnego

Trening funkcjonalny ze względu na to, że łączy w sobie kilka rodzajów ruchu jednocześnie wzmacnia całe ciało, nie izoluje żadnej grupy mięśniowej, poprawia gibkość i koordynację. Oprócz tego szybkie tempo ćwiczeń zwiększa ogólną wydolność organizmu i poprawia krążenie krwi przy jednoczesnym zmniejszonym ryzyku występowania urazów podczas wykonywania codziennych czynności.

Czytaj więcej »

Informujemy, iż od 8 września (wtorek) następuje zmiana miejsca treningów w Wojkowicach. Zajęcia będą się odbywały w Gimnazjum w Wojkowicach przy ul. Jana III Sobieskiego 211b. Godziny również ulegają zmianie. Proszę o zapoznanie się z aktualnym rozkładem treningów.

Wtorek:

17:30 - 18:30 - dzieci 4 - 7 lat

18:30 - 19:30 - dzieci 8 - 13 lat

19:30 - 21:00 - młodzież i dorośli

Czwartek:

17:30 - 18:30 - dzieci 4 - 7 lat

18:30 - 19:30 - dzieci 8 - 13 lat

19:30 - 21:00 - młodzież i dorośli

 

Czytaj więcej »

Informujemy, iż treningi w sezonie 2015/2016 w Dąbrowie Górniczej rozpoczynają się w poniedziałek 7 września. Dni i godziny dla poszczególnych grup pozostają bez zmian. Więcej w zakładce treningi Dąbrowa Górnicza.

Zajęcia w Wojkowicach rozpoczynają się we wtorek 8 września. Dni i godziny dla poszczególnych grup również pozostają bez zmian. Więcej w zakładce treningi Wojkowice.

Czytaj więcej »

Informujemy, iż w dniu 16.07.2015 (czwartek) w hali MOSiR w Czeladzi o godzinie 18:00 odbędzie się zebranie w sprawie obozu w Międzywodziu. Prosimy o obecność na zebraniu.

Czytaj więcej »

facebook

Następne zawody

Mistrzostwa Polski w Kickboxingu

Będzin 12-14.04.2024


Mistrzostwa Polski w Kickboxingu, Będzin 12-14.04.2024 - PLAKAT A4..jpg
tyg
dni
godz
min
sek

Współpraca

logo PZKB 1.jpg

ITF Poland LOGO 1.jpg

Polski Związek Bokserski(1).jpg

Śląski Związek Bokserski w Katowicach.jpg

Ciekawe strony

5 palców.jpgCodeBlueSolutionsLogo_LightBG.jpg Mistral Camp.jpg skoweralogowektor.jpg

 

GEBSTAR-logo-RGB-72dpi.jpg AUTO CENTRUM PIK logo_kolor.jpg

azcom.jpg

Miasta oraz Gminy współfinansujące i wspierające działania Klubu Sportowego Mistral

Miasta i Gminy(1).jpg

.