DSC_4915.1.jpgŚwietnie spisali się zawodnicy KS Mistral na Pucharze Europy Kickboxing. Wywalczyli 2 złote oraz 3 brązowe
medale. Zawody odbyły się w dniu 6.12.2014r w Tarczynie pod Warszawą. W imprezie udział wzięło blisko 500 zawodników. Oprócz zawodników z Polski do naszego kraju przyjechały reprezentacje Belgi, Anglii, Czech, Austrii, Grecji, Niemiec, Słowacji, Irlandi, Szwecji, Ukrainy, Mołdawi.

KS Mistral wyruszył na te zawody z 19 osobowym składzie. 16 zawodników ( 12 kadetów i 4 seniorów ) oraz 3 członków ekipy:

• Krzysztof Wiśniewski - trener
  • Łukasz Jańczyk – kierownik ekipy
  • Michał Śpiewakowski – ratownik medyczny

Klubowi towarzyszyła także grupa 20 kibiców. Pierwszy raz na zawodach wystartowali najmłodsi zawodnicy klubu, którzy mimo tego, że trenują dłuższy czas to nie mieli okazji wcześniej sprawdzić swoich umiejętności na zawodach. Nasi kadeci zaprezentowali się znakomicie.

• Emilia Wylężek - I miejsce w kategorii -145cm kadet młodszy
  • Alicja Zgoda - III miejsce w kategorii -155cm kadet młodszy
  • Katarzyna Grochowina - III miejsce w kategorii – 165cm kadet starszy.

Pozostali kadeci pokazali się bardzo dobrej strony. Wiele walk zostało wygranych tylko brakowało albo szczęścia albo doświadczenia aby dostać się do strefy medalowej.

Natomiast nasi seniorzy zdobyli jeden złoty i brązowy medal. Miłosz Palacz, który ma na swoim koncie wiele medali wreszcie po 10 latach ciężkiej pracy zdobył ten najcenniejszy - złoty w kategorii -75kg senior a Mateusz Lędźwa wywalczył brąz w kategorii -85kg senior. Mateusz Lędźwa oraz Dawid Borowski startowali w tej samej kategorii wagowej i doszli do półfinałów. Niestety musieli uznać wyższość swoich przeciwników dlatego w walce o brązowy medal doszło do wewnątrz klubowego pojedynku w którym Mateusz wyszedł zwycięsko. Dla Mateusza był to pierwszy start jako senior. Przemysław Kaleta startował w kategorii -70kg senior i los niestety tak chciał, że trafił w losowaniu na późniejszego zwycięzcę kategorii. Zdjęcia z zawodów można obejrzeć w galerii.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !