1.jpgW dniu 27.09.2014r. w Czeladzi odbył się Puchar Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego w Kickboxingu. W zawodach wystartowało ponad 100 zawodników i zawodniczek z klubów naszego regionu m.in. z Dąbrowy Górniczej, Wojkowic, Będzina, Czeladzi, Sosnowca, Siemianowic Śląskich, Zawiercia, Myszkowa i Knurowa.

KS Mistral reprezentowało 20 zawodników i 2 członków ekipy: Krzysztof Wiśniewski - trener, Łukasz Jańczyk - kierownik ekipy. Zawody były zorganizowane dla dzieci do 12 roku życia oraz dla juniorów i seniorów.

Najmłodsi startowali w walkach soft stick. Juniorzy i seniorzy walczyli w formule low kick. Najmłodsi zawodnicy KS Mistral zdobyli 1 srebny i 2 brązowe medale:

• Emilia Wylężek – II miejsce
  • Kamil Kopiński – III miejsce
  • Kacper Szulc – III miejsce

Pozostałym zawodnikom zabrakło trochę doświadczenia oraz odrobinę szczęścia ponieważ wiele starć eliminacyjnych i o brązowy medal kończyło się po dogrywce.

Na uwagę zasługuje fakt, iż był to debiut najmłodszych adeptów na zawodach na których zaprezentowali się bardzo dobrze. Najmłodszy zawodnik klubu posiadał 4 lata!

Nie gorzej spisali się nasi juniorzy i seniorzy, którzy wywalczyli 3 srebne medale:

• Mateusz Lędźwa – II miejsce
  • Przemysław Kaleta – II miejsce
  • Anna Kołodziejczyk – II miejsce

Mateusz Lędźwa który jest juniorem a startował w kategorii seniorów wywalczył II miejsce. Przegrał finał po bardzo wyrównanej walce z utytułowanym i doświadczonym Pawłem Stolarskim, który jest dwukrotnie starszy od Mateusza. Mało brakowało a w finale Mateusz spotkałby się ze swoim kolegą klubowym Kamilem Kubatem, który przegrał po bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziów z Pawłem Stolarskim.

Przemysław Kaleta świetnie spisał się w całym turnieju ale w finale dało się odczuć, że wyczerpujące walki eliminacyjne sporo go kosztowały i musiał uznać wyższość przeciwnika.

Rafał Berendt dla którego był to pierwszy start na zawodach nie mógł walczyć o brązowy medal z powodu kontuzji, której nabawił się w eliminacjach.

Ania Kołodziejczyk zdobyła II miejsce startując jako junior w kategorii seniorów.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Zdjęcia z zawodów można obejrzeć w galerii.