Mistrzostwa Polski Kickboxing Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Kickboxing Boks Taekwondo K1 Samoobrona-7.jpgW dniach 1-3.03.2024 r. w Mińsku Mazowieckim odbywały się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Juniorów, Seniorów i Weteranów w formule kick light.
Do zawodów zgłosiło się 428 zawodników z 92 klubów z całego kraju. Nasz klub reprezentowało osiem osób (6 zawodników i 2 trenerów).

Tym razem wracamy bez medalu ale za to z wieloma wygranymi walkami i cennym doświadczeniem. Jesteśmy mega dumni ze wszystkich zawodników. Na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w formule kick light poprzeczka jest bardzo wysoko zawieszona. Walki są twarde, a przeciwnicy nieustępliwy. Trzeba zostawić dużo zdrowia na macie i wykazać się twardym charakterem aby wygrać walkę. Widać bardzo duży progres jaki robią nasi zawodnicy i to nas napawa optymizmem.

Amelia Bogacz (junior -60 kg)
Wygrała dwie walki. Obie walki wygrała przez TKO. Kolejną w drugiej i pierwszej rundzie. Amelia przegrała dopiero trzecią walkę o wejście do strefy medalowej tj. ćwierćfinał. Amelia w końcu przełamała się na tych zawodach i uwierzyła w siebie. Po ciągłych porażkach na zawodach o mały włos a wróciłaby z medalem Mistrzostw Polski ;)

Paweł Olszewski (senior -74 kg) wygrał na punkty 3:0
Wygrał dwie walki. Pierwszą walkę wygrał na punkty 3:0 . Kolejną walkę wygrał przez TKO w drugiej. Paweł przegrał dopiero trzecią walkę o wejście do strefy medalowej tj. ćwierćfinał.

Mikołaj Wójcik (junior -63 kg)
Wygrał dwie walki. Pierwszą walkę wygrał w 2 rundzie przez dyskwalifikacje przeciwnika. Kolejną walkę wygrał na punkty 3:0. Przeciwnik był liczony dwa razy w trzeciej rundzie. Mikołaj przegrał dopiero trzecią walkę o wejście do ćwierćfinału.

Szymon Rumas (junior -69kg)
Wygrał jedną walkę stosunkiem punktów 3:0. Szymon przegrał drugą walkę o wejście do ćwierćfinału.

Kamil Gniewosz (junior -63 kg)
Wygrał pierwszą walkę stosunkiem punktów 3:0 dostał się do 1/16. Tam trafił na aktualnego Mistrza Polski. Walka była bardzo twarda. Zawodnicy mocno uderzali i kopali. Żaden nie odpuszczał. Kamil mimo, że starał się wywierać presję pomału tracił przewagę. Doświadczenie przeciwnika zadecydowało. Kamil przegrał na punkty 3:0 ale zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Przeciwnik Kamila wygrał kolejne walki i obronił tytuł.

Emilia Gorczycka (junior -55 kg)
Emilia przegrała pierwszą walkę stosunkiem punktów 3:0 ale to była chyba jej najlepsza walka w karierze. w końcu widzieliśmy Emilię, która zaczyna myśleć na macie. Walka była bardzo czysta i techniczna po obu stronach. Przez trzy rundy zawodniczki nie dostały żadnego ostrzeżenia. Emilia przez trzy rundy atakowała ale mimo wszystko nadziewała się na kontry. Stopniowo traciła punkty. W trzeciej rundzie przeciwniczka prowadziła kilkoma punktami u wszystkich sędziów. Emilia w tym momencie zaczynała odrabiać straty i przewaga stopniała do 2 punktów. Niestety zabrakło zimnej krwi w końcówce i nie udało się odrobić starty.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za postawę i dobry wynik! Zdjęcia z zawodów można obejrzeć w galerii

« wróć

facebook

Następne zawody

Mistral Summer Cup

Będzin 25.05.2024


Mistral Summer Cup, Będzin 25.05.2024 - A4 - kompresja.jpg
tyg
dni
godz
min
sek

Współpraca

logo PZKB 1.jpg

ITF Poland LOGO 1.jpg

Polski Związek Bokserski(1).jpg

Śląski Związek Bokserski w Katowicach.jpg

Ciekawe strony

5 palców.jpgCodeBlueSolutionsLogo_LightBG.jpg Mistral Camp.jpg skoweralogowektor.jpg

 

GEBSTAR-logo-RGB-72dpi.jpg AUTO CENTRUM PIK logo_kolor.jpg

azcom.jpg

Miasta oraz Gminy współfinansujące i wspierające działania Klubu Sportowego Mistral

Miasta i Gminy(1).jpg

.