Mistrzostwa Polski w Kickboxingu kick light, Jarosław 10-12.03.2023-1.jpgW dniach 10-12.03.2023 r. w Jarosławiu odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Juniorów i Seniorów w formule Kick Light. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 74 klubów z całego kraju. Nasz klub reprezentowało sześć osób:

  • Kamil Gniewosz - junior
  • Paweł Olszewski - senior
  • Marcin Zasada - senior
  • Roman Bushchak - trener
  • Mateusz Lędźwa - trener
  • Krzysztof Wiśniewski - trener

Tym razem wracamy bez medalu chociaż było bardzo blisko. Mimo, że wracamy bez medalu to z zawodów jesteśmy zadowoleni. Widać ciągły postęp jaki robią nasi zawodnicy. Walki były przewalczone na pełnym dystansie. Zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony pokazując nieustępliwy charakter i wolę walki. Bierzemy się do dalszej pracy. Przed nami kolejne intensywne dni i tygodnie. Obszerniejsza relacja z zawodów znajduje się w rozwinięciu wiadomości.

Kamil Gniewosz (Junior -63kg), który startował w kategorii Junior -63kg. Niestety Kamil przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów stosunkiem punktów 3:0. Do końca drugiej rundy Kamil wygrywał u jednego sędziego, jednocześnie minimalnie przegrywając u drugiego dlatego była duża szansa aby w trzeciej rundzie jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niestety mimo wywieranie ciągłej presji nie udało się. Przeciwnik umiejetnie bronił się i skutecznie kontrował co spowodowało, że odskoczył na więcej punktów. Mimo wszystko Kamil pokazał charakter i serce do walki.

Paweł Olszewski (Senior -74kg) przegrał na punkty pierwszą walkę i odpadł z dalszej rywalizacji. Paweł mimo, że trenuje kickboxing stosunkowo krótko w porównaniu do naszych pozostałych zawodników to robi ciągły postęp. Podchodzi bardzo ambitnie do tematu i z każdym startem jest coraz lepiej. Nie przejmuje się porażkami tylko pracuje jeszcze ciężej na treningach. Podczas tych zawodów wreszcie realizował założenia i słuchał podpowiedzi z narożnika w przeciwieństwie do poprzednich turniejów. Czekamy aż się w końcu "odpali" i zacznie wygrywać. To jest tylko kwestia czasuW przeszłości mogliśmy wielokrotnie obserwować podobne sytuacje z udziałem naszych zawodników. Gratulacje Paweł za wytrwałość, postawę i mega charakter.

Marcin Zasada (Senior -69kg) wygrał dwie walki przez TKO i doszedł do ćwierćfinału. W walce ćwierćfinałowej Marcinowi odnowiła się kontuzja stopy. Walka była bardzo twarda i wyrównana. Sędzia co chwilę musiał upominać zawodników. Wynik zmieniał się raz na korzyść jedno lub drugiego zawodnika. W połowie drugiej rundy Marcin minimalnie przegrywał. Natomiast byliśmy spokojni. Dwie poprzednie wygrane walki Marcina wyglądały dokładnie tak samo. Czekaliśmy na trzecią rundę ponieważ Marcin w trzeciej rundzie włączał dodatkowy bieg i odskakiwał na punkty przeciwnikom kończąc wszystkie walki przewagą techniczną. W połowie drugiej rundy Marcin źle trafił w nogę przeciwnika. Spuchnięta noga oraz ból nie pozwoliły kontynuować walki.
Wielki pech ponieważ Marcin był bardzo dobrze przygotowany do zawodów i cała ekipa wiedziała, że medal był w jego zasięgu. Potwierdziły się także przypuszczenia, że jeśli Marcin ma przegrać to tylko przez dyskwalifikację albo odnowioną kontuzję stopy. Wielkie gratulacje dla Marcina za wynik i postawę oraz życzymy szybkiego powrotu do zdrowia

« wróć

facebook

Następne zawody

Mistral Summer Cup

Będzin 25.05.2024


Mistral Summer Cup, Będzin 25.05.2024 - A4 - kompresja.jpg
tyg
dni
godz
min
sek

Współpraca

logo PZKB 1.jpg

ITF Poland LOGO 1.jpg

Polski Związek Bokserski(1).jpg

Śląski Związek Bokserski w Katowicach.jpg

Ciekawe strony

5 palców.jpgCodeBlueSolutionsLogo_LightBG.jpg Mistral Camp.jpg skoweralogowektor.jpg

 

GEBSTAR-logo-RGB-72dpi.jpg AUTO CENTRUM PIK logo_kolor.jpg

azcom.jpg

Miasta oraz Gminy współfinansujące i wspierające działania Klubu Sportowego Mistral

Miasta i Gminy(1).jpg

.