Mistral Winter Cup, Wojkowice 14.12.2019 - plakat 30.11.2019a.jpgZapraszamy zawodników naszego klubu na III edycję Mikołajkowego Turniej Taekwon-do Mistral Winter Cup, który odbędzie się dnia 14.12.2019 (sobota) w Szkole Podstawowej Nr 3 w Wojkowicach. Termin zgłoszeń mija dnia 11.12.2019. Turniej jest skierowany do najmłodszych i tych trochę starszych zawodników KS Mistral. Zachęcamy do startu najmłodsze dzieci oraz osoby ćwiczące bardzo krótko ponieważ turniej ten jest świetną okazja aby dzieci mogły poznać oraz poczuć smak rywalizacji sportowej. Traktujemy turniej jako zabawę oraz jako możliwość zdobycia kolejnego doświadczenia.
Turniej klubowy to doskonała okazja  do startu  zarówno dla dzieci, które jeszcze nigdy nie brały udziału w zawodach jak i dla tych, które już mają na koncie starty w turniejach. Nie wynik jest najważniejszy ale możliwość sportowej rywalizacji. Z racji terminu zapewniamy mnóstwo niespodzianek oraz fantastyczną zabawę w sportowo-świątecznej atnosferze ;)

Data:
14.12.2019r. (sobota)

Miejsce:
Szkoła Podstawowa nr 3
Ul. Jana III Sobieskiego 211 b
42-580 Wojkowice

Organizatorzy:
Klub Sportowy Mistral

Opłaty:
Brak opłat

Program zawodów 14.12.2019 (sobota):
młodzicy, kadeci, juniorzy młodsi

  • 08:45-9:00 – odprawa sędziowska
  • 9:00-9:30 – stawienie się zawodników
  • 09:30-16:00 – przeprowadzenie poszczególnych konkurencji
  • 16:00- zakończenie zawodów

Nagrody:
- za 1, 2, 3 miejsce: medale na pamiątkowej smyczy i dyplomy
- medale na pamiątkowej smyczy i dyplomy dla wszystkich uczestników
- mikołajkowe nagrody rzeczowe dla wszystkich zawodników 🎅

Strój:
- spodenki do kickboxingu (niedozwolone są: spodnie długie, dresowe, spodenki piłkarskie, rekreacyjne, kąpielowe, szorty itp.)
- koszulka klubowa (niedozwolone są: koszulki w kwiatki, kropki, z kaczorem Donaldem, z cekinami itp.)
- rękawice, ochraniacz na zęby (tylko kadeci i juniorzy młodsi)

Warunki udziału w zawodach:
W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy spełniający poniższe warunki:
- uregulowane opłaty za zajęcia
- zgoda rodziców na udział w zawodach dla osób niepełnoletnich,
- wejście na salę gimnastyczną - TYLKO - w obuwiu zmiennym !!!
- zgłoszenie zawodnika w terminie. Wpisanie na listę zapisów przed zajęciami i podanie pełnych danych (imię i nazwisko, płeć, rok urodzenia, kategorie wiekową, kategorię wzrostową)
- uregulowanie wszystkich formalności (oświadczenia, zgody) do 11.12.2019 r

Kategorie wiekowe (określone na podstawie roku urodzenia):

  • młodzicy (4,5,6,7,8,9 lat) – roczniki 2010 - 2015
  • kadeci (10,11,12 lat) - roczniki 2009 – 2007
  • juniorzy młodsi (13,14,15 lat) - roczniki 2006 - 2004

W rozwinięciu wiadomości znajduje się więcej informacji...

 

GRUPA WIEKOWA

KONKURENCJE

UKŁADY FORMALNE

TECHNIKI SZYBKOŚCIOWE

WALKI SOFT (KALAKI)

WALKI SEMI HOGO

WALKI SEMI-CONTACT

WALKI LIGHT-CONTACT

TECHNIKI SPECJALNE

TESTY SIŁY

 

 

  

 

 

 

MŁODZICY 4-9 lat

 

X

X

 

 

 

X

 

KADECI 10-12 lat

 

X


XX


JUNIORZY  MŁODSI 13-15 lat

 

 

 

 

X

 

X

 

Termin zgłoszeń :
Drodzy rodzice bardzo proszę podejść rzetelnie do tematu. Jeśli zapisują Państwo dziecko w ostatniej chwili to bardzo utrudnia proces rejestracji. Klub musi przygotować listy startowe, podzielić dzieci na kategorie oraz musi wykonać szereg czynności aby turniej mógł przebiec sprawnie i szybko. Jeśli czekają Państwo do ostatniej chwili to dziecko jest rejestrowane w pośpiechu przez co mogą pojawić się pomyłki (klub może wpisać dziecko do złej kategorii wiekowej albo jak to się czasami zdarzało w ogóle nie zgłosić dziecka). Aby uniknąć nerwów, płaczu i rozgoryczenia dzieci bardzo proszę tego nie zaniedbać. Proszę wziąć pod uwagę, że osoby z naszego klubu, które będą  odpowiadały za różne rzeczy  przed zawodami i w trakcie zawodów też mają swoje prywatne życie, pracę, rodziny, dzieci. Na wszystkie rzeczy związane z zawodami muszą poświęcić swój wolny czas kosztem innych czynności. Proszę czytać  uważnie i przestrzegać terminów ;)

Aby uniknąć błędów i poprawek kart podczas trwania konkurencji, co znacznie wydłuża czas turnieju ostateczny termin zgłoszeń zawodników to 11.12.2019 r.

 Do tego terminu należy uregulować wszystkich formalności: należy oddać oświadczenia i zgody na udział w zawodach. Po tym terminie nie będzie możliwości dopisania dziecka w tym donoszenia zaświadczeń. Nie doniesienie oświadczenia do tego terminu skutkuje automatycznym wykreśleniem z listy.

Zgłoszeń można dokonywać podczas treningów (lista zapisów będzie dostępna przed salą gimnastyczną) oraz pisząc na adres mailowy: zawody.ksmistral@gmail.com w tytule wiadomości należy wpisać „ZGŁOSZENIE NA ZAWODY”. W wiadomości należy podać:

1. Imię i nazwisko zawodnika
2. Płeć (mężczyzna, kobieta)
3. Pełna data urodzenia
4. Grupa wiekowa (młodzik, kadet, junior młodszy)
5. Kategorię wzrostową (Podajemy kategorię wzrostową w której zawodnik mieści się).
6. Konkurencje w których startuje zawodnik (walki semi hogo, semi-contact, light-contact, techniki specjalne, techniki szybkościowe)

Wykaz kategorii dla poszczególnych grup wiekowych znajduje się w załączniku do pobrania na końcu artykułu. Proszę podawać kategorię w jakiej dziecko startuje, a nie dokładny wzrost lub wagę. Prosimy aby dokładnie zmierzyć dziecko a nie podawać wzrostu np. z metki na koszulce. W przypadku podania błędnej kategorii wzrostowej zawodnik może być nie dopuszczony do konkurencji. Proszę również zwrócić uwagę na różnicę w kategoriach między kobietami, a mężczyznami z tego samego rocznika oraz różnicę w konkurencjach między młodzikami, kadetami, a juniorami młodszymi. Zawodnicy nie muszą startować w konkurencji walk jeśli nie wyrażają takiej chęci. Mogą wtedy wystartować w pozostałych konkurencjach technicznych (techniki specjalne oraz techniki szybkościowe).

Poniżej format wiadomości w jakiej powinien być zgłoszony zawodnik:

Przykłady:

A

1. Imię i nazwisko: Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
2. Płeć: mężczyzna
3. Pełna data urodzenia: 13.01.2007
4. Grupa wiekowa: kadet
5. Kategoria wzrostowa: -140 cm
6. Konkurencje: semi hogo, techniki specjalne, techniki szybkościowe

B

1. Imię i nazwisko: Anna Kowalska
2. Płeć: kobieta
3. Pełna data urodzenia: 10.02.2012
4. Grupa wiekowa: młodzik
5. Kategoria wzrostowa: -115 cm
6. Konkurencje: soft kalaki, techniki specjalne, techniki szybkościowe

Ważne:
Turniej jest skierowany tylko do zawodników klubu KS Mistral. Mikołajkowy turniej taekwon-do to doskonała okazja  do startu  zarówno dla dzieci, które jeszcze nigdy nie brały udziału w zawodach i mają krótki staż treningowy jak i dla tych, które już mają na koncie starty w turniejach. Traktujemy turniej jako zabawę oraz jako możliwość zdobycia kolejnego doświadczenia. Nie wynik jest najważniejszy ale możliwość sportowej rywalizacji. Dzieci na turnieju zostaną podzielone na kategorie według płci i kategorie wiekowe gdzie w nich zostaną podzielone według wzrostu. Wszystkie te konkurencje są dobrze znane dzieciom ponieważ ćwiczą je na treningach. Na turnieju nie ma nic czego by dzieci wcześniej nie ćwiczyły. Na naszej stronie klubowej w zakładce „FILMY” mogą Państwo zobaczyć jak wyglądają takie zawody i między innymi ostatni Turniej Mikołajkowy.

Myślą klubu jest motto założyciela Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, twórcy nowożytnych Igrzysk Olimpijskich barona Pierra de Coubertina - „Istotą igrzysk nie jest zwyciężyć, ale wziąć udział”. Fajnie jeśli dziecko wróci z medalem ale równie fajnie jeśli dziecko wróci zadowolone i z nowym doświadczeniem. Niejednokrotnie dziecko po zawodach zmienia się mentalnie. Jest bardziej zmotywowane i pomału zaczyna rozumieć czym jest wytrwałość i zaangażowanie. My tak podchodzimy do dzieci i mamy nadzieję,
że Państwo też 😉

Zawody dla widzów są bezpłatne. Rodzice i inne osoby mogą oglądać zmagania dzieci z trybun. Rodzice, widzowie nie mają wstępu na plansze. Na planszach mogą tylko przebywać trenerzy, zawodnicy, sekundanci,
opiekunowie z klubu. Podczas zawodów dzieci znajdują się pod opieką rodziców/prawnych opiekunów. Na miejscu osoby z klubu zapewniają opiekę podczas konkurencji.

Godziny rozpoczęcia zawodów:
Zawody rozpoczynają się o godzinie 9:30. Zawodnicy i widzowie stawiają się między godziną 9:00 a 9:30 (nie wcześniej). Osoby przychodzące wcześniej nie będą wpuszczane na teren szkoły.

Sprawy różne:
- Zawody rozegrane zostaną zgodnie z regulaminem Polskiego Zrzeszenia Taekwon-do ITF, International Taekwon-do Federation.
- Posiłki. W szkole podczas zawodów będzie otawarte stoisko firmy Speed and Fit gdzie będzie można zaopatrzyć się w coś do jedzenia ;)

Uwagi:
Organizator zastrzega sobie prawo do korekty w programie imprez oraz do łączenia i zmian w kategoriach, które tego wymagają w zależności od ilości zgłoszonych zawodników.

Więcej ważnych informacji oraz pełny komunikat zawodów w tym oświadczenia można pobrać poniżej:

Prosimy aby przestrzegać terminów. Po wyznaczonym terminie nie będzie możliwości dopisania się na zawody!

Serdecznie zapraszamy!!!

« wróć

facebook

Następne zawody

Mistrzostwa Polski Taekwon-do
Mistral Open Cup

2-3.10.2021

Mistrzostwa Polski Taekwondo - Będzin, 2-3.10.2021 - plakat A4 mały.jpg

tyg
dni
godz
min
sek

Współpraca

logo PZKB 1.jpgITF Poland LOGO 1.jpg

Ciekawe strony

5 palcowAZ-COM Mistral Camp.jpg logo.jpg

 

GEBSTAR-logo-RGB-72dpi.jpg Logo_ET_png.jpg

Miasta oraz Gminy współfinansujące i wspierające działania Klubu Sportowego Mistral

dąbrowa górnicza herb.jpg

Dąbrowa Górnicza

herb_bedzin.jpg

Powiat Będziński

wojkowice herb.jpg
Wojkowice

herb psary (1).jpg
 
Gmina Psary

logo_kolor_pion_PL-01.jpg

 

                           MISTRAL SUMMER CAMP

2021

Mistral Summer Camp 2021.jpg