ZAPISY TRWAJĄ CAŁY ROK

 

Co nowego w K.S. Mistral

12045476_10153519944461001_4567356865563347337_o(1).jpgW dniach 26-27.09.2015r w Częstochowie odbyło się seminarium, które poprowadził Don Dalton 8. DAN (Irlandia) prezydent ITF Union. W seminarium uczestniczyło blisko 70 osób z całej Polski. Pierwszy dzień był podzielony na dwie jednostki treningowe w trakcie, których rozwijano technikę walki sportowej. Drugi dzień również był poświęcony na doskonaleniu walki sportowej oraz szkoleniu sędziowskiemu ITF oraz układom formalnym.

Zdjęcia z seminarium można obejrzeć w galerii.

Czytaj więcej »

Vibram_B2_9783_LOWres-p1.jpgOd 1 października 2015r ruszamy z treningami funkcjonalnymi w Dąbrowie Górniczej. Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki i środy o godzinie 20:30. Zajęcia są skierowane do obu płci, do osób zarówno uprawiających różnego rodzaju sporty walki i tych które nie miały z nimi do czynienia.

Czym jest trening funkcjonalny?

Trening funkcjonalny imituje ruchy, które wykonujemy na co dzień. Może być doskonałym uzupełnieniem treningu sportów walki jak i zwykłego treningu na siłowni. Dzięki treningowi funkcjonalnemu poprzez zastosowanie wysokiej intensywności ćwiczeń, których celem jest wszechstronne wzmocnienie mięśni bez rozbudowywania masy mięśniowej możemy pracować nad poprawą kondycji, siły i szybkości oraz zwiększać gibkość i zakresy ruchów, przy jednoczesnej poprawie naszej sylwetki poprzez poprawę gęstości mięśni i ich napięcia. Podstawowymi zasadami tego treningu są: wielostawowość ćwiczeń (odejście od ćwiczeń izolowanych, stosowanych w kulturystyce) oraz funkcjonalność ćwiczeń, czyli ich użyteczność imitująca ruchy codziennego życia. Zaletą wykonywania ćwiczeń złożonych jest poprawa działania układu krążenia oraz wzrost wydolności organizmu, ponieważ ćwiczenia te wymuszają intensywniejsze krążenie krwi w naszym organizmie. Trening ten korzystnie wpływa na wzmocnienie mięśni całego ciała z racji tego, że aktywizuje do pracy wszystkie rodzaje włókien mięśniowych, w odróżnieniu od tradycyjnych metod treningowych. Ten rodzaj treningu angażuje do pracy często zaniedbywane przez nas mięśnie głębokie jak i „centralny gorset mięśniowy” wzmacniając mięśnie tułowia zarówno z przodu jak i z tyłu, odciążając kręgosłup. Mięśnie te odpowiadają za utrzymanie prawidłowej postawy i zapobiegają występowaniu bólów kręgosłupa. 

Jak wygląda trening funkcjonalny? 

Trening funkcjonalny pozornie wydaję się łatwy. Treningi są różnorodne często prowadzone w różnych formach. Na treningach wykorzystuję się elementy gimnastyki, kalisteniki oraz w zasadzie wszystkie możliwe przybory m.in. TRX, sztangielki, gryfy, kettle, piłki gumowe, piłki lekarskie, obciążenia, liny, drabinki koordynacyjne, bosu, skrzynie, płotki, sprzęt do boksu, worki bułgarskie.... itp. itd. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest nasza fantazja.

Zalety treningu funkcjonalnego

Trening funkcjonalny ze względu na to, że łączy w sobie kilka rodzajów ruchu jednocześnie wzmacnia całe ciało, nie izoluje żadnej grupy mięśniowej, poprawia gibkość i koordynację. Oprócz tego szybkie tempo ćwiczeń zwiększa ogólną wydolność organizmu i poprawia krążenie krwi przy jednoczesnym zmniejszonym ryzyku występowania urazów podczas wykonywania codziennych czynności.

Czytaj więcej »

Informujemy, iż od 8 września (wtorek) następuje zmiana miejsca treningów w Wojkowicach. Zajęcia będą się odbywały w Gimnazjum w Wojkowicach przy ul. Jana III Sobieskiego 211b. Godziny również ulegają zmianie. Proszę o zapoznanie się z aktualnym rozkładem treningów.

Wtorek:

17:30 - 18:30 - dzieci 4 - 7 lat

18:30 - 19:30 - dzieci 8 - 13 lat

19:30 - 21:00 - młodzież i dorośli

Czwartek:

17:30 - 18:30 - dzieci 4 - 7 lat

18:30 - 19:30 - dzieci 8 - 13 lat

19:30 - 21:00 - młodzież i dorośli

 

Czytaj więcej »

Informujemy, iż treningi w sezonie 2015/2016 w Dąbrowie Górniczej rozpoczynają się w poniedziałek 7 września. Dni i godziny dla poszczególnych grup pozostają bez zmian. Więcej w zakładce treningi Dąbrowa Górnicza.

Zajęcia w Wojkowicach rozpoczynają się we wtorek 8 września. Dni i godziny dla poszczególnych grup również pozostają bez zmian. Więcej w zakładce treningi Wojkowice.

Czytaj więcej »

Wyjazd na obóz autokarem odbędzie się spod hali MOSiR Czeladź ul. Sportowa 2.
Zbiórka - o godz. 4:00 z 31 lipca na 1 sierpnia ( z piątku na sobotę ). Prosimy o punktualność !!!

Na obóz należy zabrać:

• Spodnie treningowe + T-shirt. ( koszulka klubowa ), spodenki
• Sprzęt ochronny (rękawice bokserskie, szczękę) + dla starszych ochraniacze
• Kurtkę przeciwdeszczową.
• Jasną czapeczkę ochraniającą przed słońcem.
• Dwie pary butów sportowych.
• Sandały i/lub klapki.
• Dres lub ortalion (spodnie i bluza).
• Dwie ciepłe bluzy lub swetry.
• Jedną parę długich spodni.
• Koszulki z krótkim rękawem.
• Krótkie spodenki – dwie pary.
• Bieliznę (skarpetki i majtki).
• Strój kąpielowy/kąpielówki.+ czepek kąpielowy + klapki 
• Pidżamę.
• Ręczniki: duży-plażowy i 2 małe.
• Przybory toaletowe: mydło, szczoteczkę i pastę do zębów, szampon.
• Olejek z filtrem UV 
• legitymację szkolną, kartę NFZ

Obóz jest zarejestrowany w Kuratorium Oświaty pod NR: SLA/2390/20150706

Czytaj więcej »

Informujemy, iż w dniu 16.07.2015 (czwartek) w hali MOSiR w Czeladzi o godzinie 18:00 odbędzie się zebranie w sprawie obozu w Międzywodziu. Prosimy o obecność na zebraniu.

Czytaj więcej »

Informujemy, iż treningi w lipcu odbywają się tylko w Dąbrowie Górniczej w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 19:30. Zapraszamy wszystkie osoby, które w lipcu są na miejscu i nie mają zamiaru robić sobie przerwy.

P.S Wiecie przecież, że dzień bez treningu to dzień stracony ;)

Czytaj więcej »

Tym o to sposobem dobiegł końca sezon 2014/2015. Mamy za sobą pierwsze starty i sukcesy naszych najmłodszych zawodników w zawodach kickboxingu, taekwondo oraz udział w licznych pokazach. Wielkie słowa uznania dla wszystkich trenujących. Dla najmłodszych za chęć trenowania, spędzania aktywnie czasu na sali treningowej a nie na ławce w parku dłubiąc słonecznik, snując się bez celu ze znajomymi lub siedząc godzinami przed komputerem. Dla dorosłych za to, że po całym dniu cieżkiej pracy i codziennych obowiązkach domowych nie szukają wymówek tylko znajdują półtorej godziny na to żeby jeszcze cieżko potrenować. Za litry potu przelanego na treningach, za walkę z własnymi słabościami, kontuzjami i gorszymi dniami. 

Serdeczne podziękowania dla tych rodziców, którzy udzielają pomocy na rzecz działalności klubu oraz dla wszystkich osób i firm które wspierają nasz klub. Szczególne podziękowania dla firmy 5palców. 

Wszystkich chętnych, którzy są na miejscu i nie chcą tracić tempa zapraszamy na treningi w lipcu do Dąbrowy Górniczej w poniedziałki, środy i piątki o 19:30. Ruszamy ponownie z zajęciami od 1 września a wcześniej bo sierpniu spotykamy się na obozie letnim !

Czytaj więcej »

mistral Jaworzno strongman (1)(1).jpgW dniu 17.05.2015r. młodsi zawodnicy naszego klubu wystapili z pokazem podczas zawodów Stron Man, kóre odbyły się na stadionie Azotanii w Jaworznie.

Nasi zawodnicy zaprezentowali przy pełnych trybunach swoje umiejętności z taekwondo i kickboxingu. Do tego nawet sam Mistrz Pudzian chciał zrobić sobie fotkę z naszymi zawodnikami! ;)

W pokazie wystąpili: Emilia Wylężek, Alicja Zgoda, Katarzyna Grochowina, Aleksander Hachul, Roman Bushchak, Marcel Czop, Łukasz Mucha, Kacper Szulc.

Czytaj więcej »

Informiujemy, iż w związku z przygotowaniem sali na egzamin maturalny dzisiejszy trening w Wojkowicach (czwartek 30.04.2015r) nie odbędzie się.

Jutrzejszy trening w Dąbrowie Górniczej (piątek 1.05.2015r) z powodu zamknięcia ośrodka sportowego zostaje odwołany.

Pozostałe zajęcia odbywają się według grafiku. Za utrudnienia przepraszamy.

Czytaj więcej »

facebook

Następne zawody

Mistrzostwa Polski Taekwon-do
Mistral Open Cup

2-3.10.2021

Mistrzostwa Polski Taekwondo - Będzin, 2-3.10.2021 - plakat A4 mały.jpg

tyg
dni
godz
min
sek

Współpraca

logo PZKB 1.jpgITF Poland LOGO 1.jpg

Ciekawe strony

5 palcowAZ-COM Mistral Camp.jpg logo.jpg

 

GEBSTAR-logo-RGB-72dpi.jpg Logo_ET_png.jpg

Miasta oraz Gminy współfinansujące i wspierające działania Klubu Sportowego Mistral

dąbrowa górnicza herb.jpg

Dąbrowa Górnicza

herb_bedzin.jpg

Powiat Będziński

wojkowice herb.jpg
Wojkowice

herb psary (1).jpg
 
Gmina Psary

logo_kolor_pion_PL-01.jpg

 

                           MISTRAL SUMMER CAMP

2021

Mistral Summer Camp 2021.jpg