mistral tarczyn (27).jpg5 grudnia nasz klub jak co roku brał udział w Pucharze Europy Kickboxing, który odbywa się w Tarczynie. Z naszego klubu startowało 22 zawodników. Prawie drugie tyle stanowili członkowie ekipy (trener, kierownicy ekipy i sekundanci). Nasi zawodnicy wywalczyli w sumie 12 medali (2 złote, 5 srebnych, 5 brązowych). I byłoby tego więcej ale cóż... Do kilku walk można mieć duże zastrzeżenia co do decyzji sędziów ale jak to w sportach walki bywa trzeba tak wygrywać, żeby nie było wątpliwości co do wyniku i nie było możliwości do "manewru". Są zawodnicy, którzy przyzwyczaili nas do tego, że reprezentują już dobry poziom i z  zawodów na zawody widać u nich ciągły postęp. Warto jednak wymienić tu dwóch zawodników, którzy zdobyli 4 miejsca. Mimo tego, że nie chcą aby o nich pisać i unikają zdjęć to trzeba o tym napisać bo jeśli porównać ich walki sprzed roku z obecnymi to tak jakby zrobili skok do przodu o lata świetlne. Mowa o Przemysław Kaleta i Roman Bushchak...

Przemek jest typowym zawodnikiem kickboxingu. Lepiej czuje się w tej dyscyplinie niż w taekwondo. Jest zawsze blisko podium ale brak mu szczęścia bo albo jedzie na zawody kontuzjowany albo z chorobą jak teraz. Stoczył piękne techniczne walki, zaprezentował ogromną gamę technik nożnych i bokserskich. Nie wdawał się w niepotrzebne wymiany. Ciągły balans tułowia, umiejętna praca nóg i poruszanie sprawiały, że było prawie nie możliwością go trafić. W pierwszej walce z zawodnikiem z Ukrainy było widać, że jego przeciwnik nie ma pomysłu na mądrą i dobrze taktycznie prowadzoną walkę. Przemek umiejętnie walczył z ciągle napierającym do przodu zawodnikiem. Wszystkie jego walki wyglądały podobnie. W końcówkach jednak było widać, że choroba nie pozwala na więcej. W półfinale niesłusznie przegrał przez niejednogłośna decyzję sędziów. W walce o brąz było widać, że choroba i stłuczona noga nie pozwolą powalczyć o medal. Mimo wszystko jeśli nasi zawodnicy w przyszłości będą walczyć jak Przemek to nię będziemy się martwić o to czy ktoś zdobędzie medal tylko o to ile ich przywieziemy i jakiego koloru. 
Roman Bushchak to zawodnik jak wielu innych, który przez 2 lata opuścił najwyżej 2-3 treningi!!! Wszyscy go pamietają jako zawodnika otyłego, którego łatwiej było przeskoczyć niż obejść ;) Ponad rok temu na pierwszych i drugich zawodach dostał ostre lanie. Podczas jego walk brakowało wszystkiego. Nie zraził się, chodził i dalej ciężko trenował. Po dawnym Romku nie pozostał żaden ślad. Teraz wysoki, szczupły z ogromnym sercem do walki. Bardzo ruchliwy z bardzo dobrym przygotowaniem kondycyjnym. Wychodzi do przeciwnika z szacunkiem ale bez strachu. Słucha co się mówi do niego podczas walki, każdą wskazówkę, którą otrzymuje próbuje zastosować. Na ostanich zawodach w Opolu każdy kto widział walki Romka rok wcześniej przecierał oczy ze zdumienia. W Opolu czwarte miejsce i w Tarczynie 4 miejsce. Tak jak pisaliśmy wcześniej trzeba tak wygrywać, żeby nie było żadnych wątpliwości. Naszym zdaniem jak i osób z innych klubów walki pólfinałowe Przemka, Romka i Miłosza Palacza były wygrane. Co do werdyktów o brąz w przypadku Przemka i Romka można byłoby się zgodzić. W przypadku Miłosza w walce o brąz werdykt był prosty. Po tym jak w półfinale rozbił swojego przeciwnika a mimo wszystko przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziów postanowił postawić wszytko na jendą kartę ponieważ wygrał przez TKO. Jego przeciwnik nie był w stanie kontynuować walki. 

Miło jest patrzeć jak zawodnicy robią ciągły postęp. Nawet jeśli przegrywają to w takim stylu, że nie ma się czego wstydzić. Wszystko co zostało przepracowane na treningach zostało zaprezentowane podczas walk. Jeśli czegoś brakowało to na to przyjdzie czas. Każdego zawodnika można opisać w inny sposób bo każdy ma swój styl walki, inną  osobowość. Jedni mają talent ale nie zawsze potrafią go wykorzystać a inni dochodzą do sukcesu ciężką, systematyczną pracą tak jak Mateusz Lędźwa. W wieku 19 lat po 12 latach kariery zdobył swój pierwszy złoty medal i to już jako senior!!! W walce o złoto pokonał swojego klubowego kolegę Dawida Borowskiego. Chłopaki wygrali swoje  wszystkie walki i spotkali się w finale.

Zdobyliśmy kolejny ogromny bagaż doświadczeń. Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników za wolę walki. Za to, że potraficie podnieść się w trudnych  momentach, za walkę z własnymi słabościami oraz wsparcie jakie sobie wzajemnie zapewniacie. Za to, że jeździcie i czekacie na swój sukces. Wielkie słowa uznania za piękne techniczne walki, nawet za te przgrane słusznie i czasami niesłusznie. 
Dzięki za wsparcie wszystkim osobom, które jeżdżą z nami na każde zawody. Za wasz czas i zdrowie, które zostawiacie na hali. 
Dziękujemy firmom 5palców, Skład Węglowy Eko-Wojkowice, Musiał Nieruchomości, Mechanika i Elektromechanika Samochodawa Sebastian Chacia i Mariusz Fricz.
 

Poniżej wyniki:

I miejsce-Lędźwa Mateusz ( kat. senior -80kg)
I miejsce-
Maciej Regulski (kat. junor +80kg)

II miejsce-Alicja Zgoda (kat. kadet młodszy +155cm)
II miejsce-Emilia Wylężek (kat. kadet młodszy -155cm)
II miejsce-Daniel Polanskyi (kat.junior +80kg)
II miejsce-Aleksander Hachul (kat. kadet starszy -55kg)
II miejsce-Dawid Borowski (kat.senior -80kg)

III miejsce-Dawid Borowski (kat.senior -80kg UFR)
III miejsce-
Nicol Chabińska (kat.kadet starszy +165cm)
III miejsce-
Miłosz Palacz (kat.senior -75kg)
III miejsce-
Łukasz Mucha ( kat.kadet starszy -65kg)
III miejsce-
Julia Kupczak (kat. kadet młodszy -145cm)

« wróć

facebook

Następne zawody

Otwarty Puchar Polski Taekwon-do

Drezdenko, 23.11.2019 r.

Otwarty Puchar Polski - V Dragon Cup, Drezdenko 23.11.2019 a.jpg

tyg
dni
godz
min
sek

Współpraca

pzkb-logo.jpgLogo Taekwondo ITF.jpg

Ciekawe strony

5 palcowAZ-COM Mistral Camp.jpg logo.jpg

Miasta oraz Gminy współfinansujące i wspierające działania Klubu Sportowego Mistral

dąbrowa górnicza herb.jpg

Dąbrowa Górnicza

herb_bedzin.jpg

Powiat Będziński

wojkowice herb.jpg
Wojkowice

herb psary (1).jpg
 
Gmina Psary

 

 

b3_PLAKAT copy.jpg